Nezaradené

Ako si spomedzi uchádzačov vybrať dobrého zamestnanca?

ako si správne vybrať dobrého zamestnancaPre každú firmu, najmä v súčasnosti, kedy je počet nezamestnaných na historicky nízkej úrovni, je problém nájsť kvalifikovanú pracovnú silu, ktorá má navyše chuť pracovať a záujem sa naďalej vzdelávať. Každý zamestnávateľ vyžaduje, aby si nový zamestnanec osvojil pracovné zručnosti v danej firme za čo najkratší čas a práve v tomto je ten najväčší problém – nedarí sa mu získať kvalitného zamestnanca, ktorý by mal nielen vzdelanie, ale bol by aj šikovný a robil by si svoju prácu poctivo.

Ako si spomedzi uchádzačov o zamestnanie vybrať dobrého zamestnanca? Prezradíme vám fintu, ako to dokázať.

Škola nie je všetko

Ak si chcete spomedzi uchádzačov vybrať dobrého zamestnanca, pravdepodobne budete pri sledovaní životopisov sledovať kolónku štúdium.

V súčasnosti, kedy sa vyostruje boj o každého dobrého zamestnanca, vám žiaľ táto metóda výberu nepomôže.

Škola dnes už neznamená všetko. Neznamená to, že keď si vyberiete zamestnanca, ktorý má vyštudovaný odbor, ktorý vyžadujete, bude produktívnym zamestnancom.

Ak nepozná ani len základy Windowsu a nevie ho vôbec používať, aj keď má vyštudovaný technický smer, myslíte si, že bude vhodný do vašej firmy, keď súčasťou práce zamestnancov je aj práca s počítačom a jednotlivými programami v ňom?

Neznalosť sa neakceptuje

Dnes už všetko nájdete na internete, dokonca aj návody na používanie Excelu.

Aby však vaši zamestnanci vykonávali svoju prácu efektívne, nemôžu si každú informáciu vyhľadávať na internete. Spomaľovalo by to fungovanie vašej firmy.

Nadšenie pre prácu

Ak si chcete spomedzi uchádzačov vybrať toho najlepšieho, nielenže by mal mať skúsenosti s danou prácou a mal by mať určité pracovné návyky, musíte z neho cítiť nadšenie pre prácu – pre daný typ práce.

pri prvom osobnom pohovore budete vedieť, či daný človek chce robiť túto prácu, alebo prišiel na pohovor len preto, lebo doteraz ho ešte nepozvali na žiaden iný pracovný pohovor.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button