Nezaradené

Ako sa po náročnej vysokohorskej turistike dostať opäť do formy?

regenerácia po náročnej vysokohorskej turistikeNiekoľkohodinová vysokohorská turistika je poriadny „zaberák“ aj pre skúsených turistov. Neraz sa z turistiky vracajú s bolesťou v kolenách, pripuchnutými členkami, oškretými lýtkami, s bolesťou hlavy a neutíchajúcim kašľom. Ako sa po náročnej vysokohorskej turistike dostať opäť do formy?

Relaxačný kúpeľ

Nielen hneď po, ale nasledujúce dni si pravidelne doprajte relaxačný kúpeľ aspoň po dobu jednej hodiny. Pokojne si vaňu napustite doplna, vytiahnite levanduľové mydlo, použite morskú soľ do kúpeľa a ľahnite si do vane. Nezabúdajte si po kúpeli ošetriť pokožku najmä na nohách.

Po vysokohorskej turistike dostala zabrať najmä pokožka na chodidlách. Je stvrdnutá, ale po kúpeli bude mäkká a bude sa dať ľahko odstrániť. Odstráňte ju pemzou a následne pokožku hydratujte, poprípade spravte si parafínový zábal.

Chôdza

rýchla chôdzaMožno sa vám to nebude zdať ako ideálny spôsob, ako si oddýchnuť, ale chôdza vám pomôže opäť sa dostať do formy. Klin sa klinom vybíja a práve preto si okrem relaxu doprajte aj pohyb, nie však taký náročný, ako predtým. Skúste chôdzu. Svalovica tak začne doznievať a vy sa budete cítiť ako predtým. Pozor ale, nič netreba preháňať.

Pol hodina až hodina chôdze vám na začiatok postačí a keď nie, pokojne pouvažujte aj nad kúpeľmi.

Nielen na Slovensku, ale aj v Maďarsku je mnoho kúpeľných miest, ktoré ponúkajú wellness a víkendové pobyty. Odporúčame vám vyskúšať víkendový pobyt v Maďarsku. Ceny sú podobné ako na Slovensku, ale kvalita je na väčšej úrovni.

Masáž celého tela

masáž na natiahnuté svalyAk pravidelne chodievate do masážneho salóna, po náročnej turistike vám odporúčame zajednať si termín.

Konkrétne bankovanie a rašelinový zábal pomôžu uvoľniť vaše unavené stuhnuté svalstvo a navodia príjemný pocit. Po masáži si ale doprajte aj vyššie spomínaný kúpeľ.

Lepší pocit po kúpeli si navodíte aj vďaka levanduľovým prípravkom. Napríklad taký prírodný levanduľový olej nielenže hĺbkovo čistí pleť, je ideálny aj na citlivú pokožku a je antiseptický.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button