Nezaradené

Aké miesto vám poskytne dokonalý oddych a relax v prírode?

Práca, domácnosť, deti, partner – aj takýto kolobeh poznajú mnohé matky. Každá z nich túži aspoň raz za čas vypadnúť mimo domova a užívať si rozmaznávanie hotelovým personálom. Ak uvažujete, že by ste teraz na jeseň išli na predĺžený víkend, na pár dní mimo domova, ideálne do prírody, aké miesto vám poskytne dokonalý oddych a relax v prírode? Rozhodne to budú Nízke Tatry, ktoré sú spolu s Vysokými Tatrami najnavštevovanejším miestom.

Ak ale nechcete ísť do preplnených Vysokých Tatier, odporúčame skôr Nízke Tatry a Jasnú.

Krásna príroda a možnosť vychutnať si wellness

Liptov, ktorý zasahuje aj do Nízkych Tatier, je najkrajším regiónom na Slovensku a poskytovatelia ubytovacích zariadení to vedia. Ak si chcete nájsť moderné ubytovanie Liptov, nebudete mať problém nájsť si moderne vybavené luxusné ubytovanie, ktoré sa nachádza priamo v srdci liptovskej prírody.

Možnosť ísť si zalyžovať, spoznať prírodné skanzeny, vychutnať si relax pri Liptovskej Mare, ale zároveň vychutnať si wellness priamo v hoteli vám dokážu ponúknuť len moderné ubytovacie zariadenia Liptov.

Jasná a celá Demänovská dolina

Vstup do Nízkych Tatier od Liptova poznáme všetci pod názvom Demänovská dolina. Demänovská dolina a jej súčasť Jasná sú aj teraz na jeseň obľúbenými destináciami rekreantov. Môžete si tu dopriať nenáročnú turistiku a v prípade potreby môžete využiť lanovky, ktoré vás vynesú do nadmorskej výšky nad 1700 m. n.m.

Jasná je vyhľadávaným lyžiarskym strediskom a na týchto svahoch vyrastala aj naša Petra Vlhová. Ak si chcete Jasnú užiť teraz na jeseň, rozhodne si vyjdite peši priamo na sedlo pod Chopkom. Na Kamennej chate si budete môcť vychutnať teplý horský čaj z ručne natrhaných tatranských bylín a kochať sa krásnymi výhľadmi do dolín.

V prípade priaznivého počasia si vyjdite priamo na Chopok. Nie je to náročná túra, len musíte vychytať dobré počasie, aby ste si mohli vychutnať výhľady na celý Liptov, hrebeň Vysokých Tatier a Horehronie.

Ak ste si zajednali apartmány Jasná, po návrate z túry si môžete pripraviť chutné jedlo, vychutnať si wellness a dokonale zregenerovať pri pohľade na jesenne sfarbené Nízke Tatry.

Ak túžite len po obyčajnej prechádzke, rozhodne sa prejdite k Vrbickému plesu, ktoré je v každom ročnom období čarokrásne.

Výbava na turistiku

Ak si chcete vychutnať oddych a relax v prírode, nepodceňte svoje vybavenie. Na turistiku si nezabúdajte brávať tekutiny, teplú čiapku, šatku, pršiplášť, funkčné tričká, turistické nohavice, nože Kizlyar a hlavne vetruvzdornú bundu.

Nepodceňte obliekanie práve v prechodnom období.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button