Návody

Ruksak, ideálna voľba pre aktívne ženy. Ako ho nosiť do práce?

Kým v minulosti bolo nosenie ruksakov typické skôr pre športovú a akademickú pôdu, dnes sú bežnou súčasťou každodenného života. Jeho praktickosť ocenia všetky aktívne ženy – cestovateľky, mamičky aj ambiciózne podnikateľky. Viete, ako nosiť dámsky ruksak do práce? Je to vôbec prijateľné?

Pekný dámsky ruksak do práce
Zdroj obrázku: MS_studio / Shutterstock.com

Dámske ruksaky v pracovnom prostredí

Batoh do školy sa za posledné roky systematicky presunul z výhradne akademického prostredia na prehliadkové móla a stal sa súčasťou módnych kolekcií popredných návrhárov. Ak sa obávate, že do práce jeho nosenie nie je vhodné, ste na omyle.

Pre pracujúce ženy, ktoré sú neustále v pohybe a presúvajú sa medzi domovom, kanceláriou a pracovnými cestami, je nevyhnutné mať praktickú tašku, do ktorej sa zmestí všetko potrebné.

Zároveň musí byť dostatočne pohodlná. Kabelky na tento účel nie sú práve najvhodnejšie – umiestnením váhy na jednu stranu si môžete privodiť bolesti chrbta. Ruksaky rozložia váhu omnoho rovnomernejšie.

V tzv. business casual štýle ním preto nič nepokazíte, práve naopak. Aký model dámskych ruksakov vybrať?

Najvhodnejšie ruksaky pre business casual

Pokiaľ ide o materiál, hlavnú úlohu by mal zohrávať dámsky kožený ruksak, ktorý v sebe skrýva punc elegancie.

Dizajn a veľkosť by mala následne zodpovedať subjektívnym preferenciám a potrebám každej ženy. A čo hovoria najnovšie trendy?

Mini kožené dámske ruksaky

Ak aspoň “jedným očkom” sledujete sociálne siete, určite vám neunikol rozmáhajúci sa trend minikožených batohov.

Z praktického hľadiska do nich nezmestíte veľa, pôsobia však sofistikovane a sú stále lepšou voľbou ako kabelky –popruhy bývajú viac polstrované a poskytujú tak lepšiu ergonómiu.

Ruksaky so sťahovacou šnúrkou a klopou

Ak chcete v práci zažiariť s ruksakom so sťahovacou šnúrkou, vyberajte si zásadne kožené modely, a to univerzálne čierne alebo hnedé.

Ruksaky z textílie by totiž vyzerali príliš ležérne. Z praktického hľadiska je vhodnejší na nosenie ľahších vecí (pri naplnení ťažkými predmetmi by sa mohla vrchná klopa samovoľne otvárať).

Ruksak a kabelka 2v1

Jedno je isté –tento konvertibilný batoh si zamilujete. Vďaka variabilnému odopínateľnému popruhu dokážete z dámskeho koženého ruksaku “vykúzliť” kabelku a jednoducho sa tak prispôsobiť aktuálnej situácii v daný pracovný deň.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button