Nezaradené

Vyčistite svoj matrac a doprajte si kvalitný spánok

ako vyčistiť matracČistenie matraca je dôležitá, ale často zanedbávaná činnosť. Výsledkom znečisteného matraca môže byť nezdravý spánok a prejavy alergických reakcií. O tom, kedy je potrebné matrac vyčistiť a ako najjednoduchšie ho vyčistíme sa dočítate v nasledujúcom článku.

Kedy váš matrac potrebuje vyčistiť?

To, že váš matrac nie je čistý môžeme rozpoznať na základe viacerých signálov:

  • Nečistili ste ho niekoľko mesiacov. Najvhodnejšie je čistiť matrac každé dva mesiace, v prípade letných mesiacov aj každý jeden mesiac.
  • Čas vo vašej posteli je pre vás nepríjemný. Prach a nečistoty usadené v matraci môžu spôsobiť zhoršené dýchanie alebo svrbenie. Ak teda pociťujete tieto symptómy, je načase matrac vyčistiť.
  • Matrac nepríjemne zapácha. Prach, pot alebo odumretá koža. To všetko môže spôsobiť, že váš matrac zapácha a navyše to môže viesť k prerušenému spánku či ku kožným problémom.

Ako najjednoduchšie vyčistiť matrac

Kvalitné matrace si zaslúžia aj zvýšenú starostlivosť. Pokiaľ nechcete hneď oslovovať firmu, ponúkame vám jednoduchý návod ako dodať vášmu matracu opäť sviežosť a vôňu.

1. Zbavte sa prikrývok a posteľného prádla

Odstráňte všetky prehozy, plachty a posteľné prádlo a operte ho. Aby ste sa dôkladne zbavili všetkých nečistôt, zvoľte program s vysokou teplotou.

2. Použite vysávač na čalúnený nábytok

Dôkladne povysávajte celý matrac a použite príslušenstvo na čalúnený nábytok. Zamerajte sa na najviac namáhané časti a miesta, kam sa môže veľmi jednoducho nečistota usádzať.

3. Poriadne skontrolujte zvyšné nečistoty

Skontrolujte, či nie sú na matraci zvyšné škvrny alebo fľaky. Ak áno, vyčistite ich ručne s čistiacim prostriedkom alebo špeciálnym prostriedkom na textílie.

4. Použite sódu bikarbónu

Jednoduchým prípravkom na rýchle dodanie sviežosti matracu a verte, že takmer všetci ho doma nájdete, je sóda bikarbóna. Rozprášte ju po povrchu matracu a nechajte pôsobiť. Odporúča sa pre lepší efekt nechať pôsobiť sódu celý deň a najlepšie na priamom slnku.

5. Dočistite matrac

Opäť vezmite vysávač a povysávajte matrac. Ak ešte nemáte ochrannú prikrývku na matrac, jednoznačne odporúčame jednu si zadovážiť.

Aj najkvalitnejšie matrace môžu byť miestom, kde sa držia baktérie. Nezanedbávajte preto jeho čistotu a váš spánok bude kvalitný a zdravý.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button