Nezaradené

Ako sa pobaliť na jednodňový prázdninový výlet?

ako sa zbaliť na jednodňový tripLeto je obdobím výletov a dovoleniek. Ak vás ale ešte len čaká jednodňový výlet, čo si naň zbaliť? My vám v tom poradíme.

Čo si zobrať na jednodňový prázdninový výlet

Doklady a peniaze

V prvom rade si nachystajte doklady a peniaze. Doklady by mali byť platné a v peňaženke by nemal chýbať dostatočný obnos peňazí.

Samozrejmosťou je aj platobná karta, ktorá vám výrazne uľahčí platenie. Všetky doklady, vrátane občianskeho preukazu, kartičky poistenca, platobnej karty majte vo vašej priestrannej koženej peňaženke.

Pokrývka hlavy

Dôležitá je samozrejme aj pokrývka hlavy. Teraz cez letné mesiace by ste si na výlet mali jednoznačne brávať slamený klobúk alebo klasickú športovú šiltovku. Ochránite sa pred nebezpečným slnečným žiarením a neohrozíte svoje zdravie. Ľahko by sa totiž mohlo stať, že by ste dostali úpal a váš výlet by sa tak musel predčasne skončiť.

Pokrývka hlavy je dôležitá najmä pre deti a pre vodičov, ktorí nesmú riskovať kolaps za volantom. Samozrejme, mali by ju mať všetci členovia výletu. Pokrývku hlavy si dajte na hlavu, ale ak vám bude zavadzať, dajte si ju do veľkej koženej kabelky. Klobúky vám ale neodporúčame príliš krčiť. Stratili by svoj tvar.

Fľaša s tekutinami

Nikdy si nezabudnite vziať tekutiny, najmä keď bude vonku úpek. Fľašu s tekutinami by mal mať každý z vás, vrátane detí. Aj keď si hocikedy môžete na výlete kúpiť vodu, môže sa stať, že zrovna nebude nablízku žiaden obchod alebo reštaurácia, kde by ste sa mohli napiť.

Dospelý človek by mal mať pri sebe minimálne pol litra vody, ideálne až dva (záleží od lokality a typu výletu – spoznávanie historického mesta a výlet v prírode).

Šperky nechajte doma

Ak sa chystáte do prírody, odporúčame vám nebrať si šperky. Mohlo by sa stať, že by ste stratili svoje krásne náušnice alebo náhrdelník. Keď tak, berte si len hodinky. Tie vám uľahčia orientáciu v čase a ľahšie si tak odhadnete návrat k autu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button