Nezaradené

Aké zaujímavosti vás čakajú v meste Bardejov?

mesto BardejovAk práve uvažujete na dovolenkou na východom Slovensku a v Tatrách, určite vám odporúčame navštíviť mesto na severovýchode našej republiky. Ako jedno z mála miest sa môže pochváliť zachovalými historickými pamiatkami na hlavnom námestí, a nielen na ňom. Aké zaujímavé miesta vás v tomto meste čakajú?

Radničné námestie v centre mesta

Azda najkrajšou časťou tohto mesta v Prešovskom krajine je bezpochyby Radničné námestie, ktoré nesie názov po budove Mestskej radnice nachádzajúcej sa priamo na tomto námestí na trošku netradičnom mieste – v strede námestia. Nájdeme na ňom originálnu dlažbu z valónov, po ktorej si budú môcť vaši potomkovia zajazdiť na elektrických štvorkolkách.

Mestská radnica v Bardejove

Túto Metskú radnicu si môžete pozrieť aj zvnútra. Ak ste milovníkmi histórie, práve v tejto budove nájdete exponáty z histórie tohto stredovekého mesta. V tejto budove v súčasnosti sídli Šarišské múzeum, ktoré svojimi exponátmi láka ľudí z celého Slovenska a dokonca aj zo zahraničia.

Toto stredoveké kráľovské mesto má čo ponúknuť aj náročnejšej klientele. Nájdete tu útulný penzión v Bardejove, ktorý ponúka luxusné ubytovanie v tesnej blízkosti historického centra. Na skok to budete mať aj k spomínanej Mestskej radnici.

Bazilika minor sv. Egídia a meštianske domy

Na námestí okrem Mestskej radnice nájdete aj trojloďový kostol, ktorý bol neskôr povýšený na menšiu baziliku. Okrem tejto peknej gotickej sakrálnej stavby tu nájdete zaujímavé meštianske domy s pôvodnou architektúrou a zaujímavými arkádami typickými na danú dobu.

Celkovo je týchto domov až 46. Zaujmú vás práve tým, ako sú postavené. Sú postavené na úzkych parcelách a sú natočené smerom na námestie.

Takéto zachovalé meštianske domy nájdete len v máloktorom meste. Zaujímavou architektúrou vás zaujme aj penzión Magura neďaleko historického centra, ktorý ponúka najluxusnejšie apartmány v Bardejove.

V máloktorom meste nájdete aj zachované pôvodné opevnenie. Celkovo sa v tomto meste zachovalo až desať bášt a tri brány, čo je celkom hojný počet. Navštívte Bardejov a kochajte sa krásnou architektúrou, ktorú môžete cítiť všade okolo vás.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button