Etiketa

Ako sa obliecť na súd?

ako sa obliecť na súdKaždá príležitosť si žiada to svoje, a tak ak vás v dohľadnej dobe čaká súd, je lepšie sa nad oblečením, v ktorom pôjdete, zamyslieť už teraz. Nájdete v šatníku niečo vhodné pre súdne konanie? Určite áno, len je potrebné dôkladne premyslieť, čo sa hodí a čo nie. Ako sa obliecť na súd?

Oblek na súd nie je nutnosťou!

Spoločenské pravidlá udávajú, že na súd sa máte obliecť predovšetkým slušne. Čo to ale znamená? Je teda nutný oblek?

Veľkú večernú róbu kvôli súdu vyťahovať naozaj nemusíte. Vhodne pôsobí predovšetkým čisté, nepokrčené, nevyťahané vychádzkové oblečenie a toho sa treba držať. Každý, kto je slušne vychovaný určite zvolí správne!

A viete, ako sa obliecť na pohreb? Potrebné informácie nájdete tu!

Ako sa má na súd obliecť muž?

biela košeľa a čierná kravata
Biela košeľa

Advokáti väčšinou chodia na súdne pojednávania v obleku a kravate. Účastníci súdu ale môžu zvoliť tmavšie nohavice od obleku a farebne ladiacu či bielu košeľu.

Prípustné sú ale aj tmavšie džínsy, pokiaľ nie sú otrhané, ocvokované, plné nápisov a veľmi ošúchané. Keď muž džínsy doplní košeľou a sakom iste nešliapne vedľa.

Dobre pôsobí aj pekná vestička z bavlny na bielej košeli.

Zjednodušene by sa dalo povedať, že ak neprídete v montérkach, bermudách alebo teplákoch, určite nespôsobíte verejné pohoršenie. A toto pravidlo môže platiť aj pri návšteve muzikálu. Pozrite sa na článok o tom, ako sa vhodne obliecť na muzikál a dozviete sa viac!

Aké oblečenie na súd má zvoliť žena?

čierna blúzka
Blúzka

Tu si príde na svoje aj žena, ktorá nosí jedine nohavice, tak aj tá, ktorá sa vyžíva v šatách a sukniach. Ako už bolo povedané, podstatné je, aby sa jednalo o čisté a dobre pasujúce oblečenie.

Žena môže vyraziť v tmavých nohaviciach dobre zvoleného strihu, ktoré doplní obľúbenou blúzkou alebo košeľou. Je dobré sa vyhnúť veľkým výstrihom, bláznivých vzorom, nevhodným nápisom, potlačiam a krikľavým farbám.

Vrchnú a spodnú časť odevu kombinujte tak, aby ste sa cítila dobre. Ani nohavicový kostým netreba zavrhovať. Pokiaľ ale radšej nosíte sukne, môžete si obliecť sukňu rôznych strihov i dĺžok, len vyzývavé krátke modely len tak tak zahaľujúce pozadie ponechajte radšej k inej príležitosti. Prečítajte si aj články ako sa obliecť na pohreb, ako sa obliecť do opery a ako sa obliecť na pracovný pohovor.

Naleštite si topánky!

Myslíte, že je nepodstatné, ako vyzerajú vaše topánky? Omyl, topánky o vás veľmi veľa povedia a to predovšetkým ich čistota. Dajte si preto záležať a spoločenské topánky dobre umyte aj ošetrite tak, aby sa o ich čistote nedalo pochybovať. Ošlapané tenisky nechajte pre dnešok doma!

Váš outfit ešte doplňte vhodným účesom. Muži s krátkymi vlasmi sa postarajú o to, aby ich vlasy netrčali na všetky strany, muži s dlhými vlasmi si ich dobre prečešú.

Dámy môžu vlasy stiahnuť do elegantného copu či drdolu alebo hladko sčesať. Potom už len ostáva vybrať decentné doplnky vo forme náušníc, prstienka, kabelky a môžete vyraziť.

To, ako prídete na súd oblečení, o vás veľa prezradí, a preto sa hoďte do gala a urobte ten najlepší dojem!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button