Nezaradené

Ako si zveľadiť záhradu?

návod ako si zveľadiť záhraduV zimných mesiacoch sa o záhradu nemusíte starať. Jedine, čo vás v zimných mesiacoch čaká, je odhŕňanie chodníkov na vašom pozemku. Ako si ale na jar zveľadiť záhradu, aby vám ju obdivovali všetci vaši susedia?

Oddelenie okrasnej záhrady od úžitkovej

Pozemok za rodinným domom využívame aj na oddych, ale aj na to, aby sme si mohli vypestovať vlastné potraviny – zeleninu, ovocie. Ak nemáte okrasnú záhradu oddelenú od úžitkovej, záhrada pôsobí chaoticky.

Odporúčame vám oddeliť okrasnú záhradu od úžitkovej živým plotom (kovová konštrukcia, ktorú necháte obrásť brečtanom), rýchlo rastúcimi fotíniami, gabionovým plotom, alebo tujami. Všetko bude vyzerať oveľa lepšie a exteriér vašej záhrady vám budú všetci chváliť. Budete sa môcť pochváliť krajším exteriérom záhrady.

Vynikajúci spôsob, ako oddeliť okrasnú časť od úžitkovej, je vytvorenie kaskád.

Kamenné sošky do záhrady

Nezabúdajte ani na kúpu pekných kamenných sošiek do záhrady. Patria k najobľúbenejším dekoráciám do záhrady a kúpiť ich môžete v každom dobrom kvetinárstve. Kamenné sošky umiestňujte do skalky medzi kvety, ale aj na vyvýšené betónové plochy, trebárs aj k otvorenej terase. Kúpte si žabu, panáčika, slimáka, alebo aj kamenného psíka.

Teraz pred Vianocami nepohrdnite kamennými vianočnými soškami.

Levanduľa

Krásne voňavé fialové kvety by mali vynikať aj na vašej záhrade. Ak nemáte na záhrade kvitnúce kvety, prítomnosť levandule vám záhradný priestor krásne osvieži a v letných mesiacoch aj rozvonia. Potrebuje vlhké slnečné miesto, tam sa jej bude najviac dariť.

Odporúčame vám ju umiestňovať pozdĺž exteriérovej dlažby smerujúcej k hlavnému vchodu do domu.

Ak si chcete zveľadiť záhradu, inšpirujte sa týmito zaujímavými nápadmi už nasledujúcu jar/ leto. Uvidíte, že vám ju budú všetci obdivovať.

Ak máte voľné miesto v okrasnej časti, určite si do nej nasaďte majestátny kanadský javor.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button