Nezaradené

Akým činnostiam týkajúcich sa údržby exteriéru domu sa nevyhnete teraz na jar?

údržba exterieru domu na jarPodľa dátumu už máme oficiálne jar, no aj napriek tomu v niektorých regiónoch stále nepovedala posledné slovo pani zima. Ak už u vás doma prevláda typicky jarné počasie a bývate v rodinnom dome so záhradkou, veľmi dobre si uvedomujete, že jarné upratovanie budete musieť zrealizovať nielen v interiéri, ale aj v exteriéri, čiže na záhradke a terase. Akým činnostiam týkajúcich sa údržby exteriéru sa nevyhnete?

Umývaniu okien

Túto činnosť je potrebné zrealizovať aj z vonkajšej strany. Ak sú súčasťou vášho rodinného domu veľké sklenené plochy (francúzske okná), veľmi dobre viete, že práve tejto činnosti sa budete musieť venovať dlhšie. Dôkladné umývanie okien vám ale dokážu zrealizovať aj firmy, ktoré majú na starosti viaceré výškové práce.

Ak máte v niektorých častiach rodinného domu problém dôkladne umyť okná z vonkajšej strany, najmite si na to firmu a budete mať po probléme.

Ak si budete okná umývať sami, namiesto chemikálii používajte sódu bikarbónu a ocot.

Čistenie fasád

Počas zimy sa vám okrem dlažby mohla zašpiniť aj fasáda spolu so strechou. Odporúčame vám preto nedostatky na fasádach odstrániť. Môžete si najať aj firmu, ak nechcete mať starosti s čistením fasády. Tieto firmy majú potrebné vybavenie, vďaka ktorému vám vyčistia fasády podľa vašich predstáv.

Ak chcete predĺžiť životnosť fasády, tejto činnosti by ste sa nemali vyhýbať.

Vertikutácia trávnika

Ak bývate v rodinnom dome so záhradkou, okrem úžitkovej časti pozemku máte časť aj okrasnú. Na nej samozrejme nesmie chýbať krásny zelený trávnik.

Teraz po zime je však trávnik škaredý, fádny. Oživiť ho dokážete pravidelnou vertikutáciou po zimných mesiacoch. Jedná sa o odstránenie odumretých častí trávnika. Po vertikutácii bude trávnik prevzdušnený, čo mu umožní rásť.

Umytie terasovej dlažby a vyumývanie terasového nábytku

Slnečné jarné dni využite na dôkladne vyumývanie dlažby a obkladu terasových priestorov. Okrem toho nezabudnite vytiahnuť terasový nábytok, ktorý je potrebné po zime tak isto vyumývať.

Ak máte na terase krb alebo krbové kachle, nezabúdajte si nachystať pevné koše na drevo, do ktorých budete dávať drevo, keď budete sedieť na terase a budete si chcieť prikúriť.

Privítajte jar jarnou údržbou záhrady a exteriéru rodinného domu a nasledujúce mesiace si budete môcť vychutnávať pekné počasie na záhradke a terase.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button