AkoaPreco.com / Ako liečiť / Ako predísť rakovine prsníka?

Ako predísť rakovine prsníka?

ako predísť rakovine prsníkaV posledných rokoch sa rakovina prsníka objavuje, čím ďalej častejšie a v nižšom veku. Aj keď je pri včasnom podchytení, už z 90% vyliečiteľná, navždy vám prevráti život hore nohami. Tento strašiak straší takmer každú ženu okolo 30 rokov. Dá sa vôbec rakovine prsníka predísť?


Čo je potrebné na prevenciu rakoviny prsníka:

  • znalosti
  • zdravá strava
  • starostlivosť o seba
  • ovocie
  • pohyb
  • zelenina
  • čisté ovzdušie

choroba pŕsRakovina prsníka má úzku spätosť s genetickou predispozíciou. Tam, kde sa už raz vyskytla, je potrebné dbať ešte viac na prevenciu.

Prvé materstvo

Riziko ochorenia stúpa s vyšším vekom prvého materstva. Ženskému telu, ktorému býva odopieraná jeho prirodzenosť – trpí, čo sa potom môže negatívne prejaviť na zdravotnom stave. Ideálne preto je: mať dieťa pred tridsiatkou.


Upravte si jedálniček

Jedzte mäso raz za 14 dní, tak aby ste dodržali prirodzený a zdravý prísun železa. Častejšia konzumácia červeného mäsa, ale už nie je zdraviu prospešná.

Vynechajte z jedálnička údeniny.

Pohyb

rakovina pŕsAk chceme predísť rakovine prsníka musíme mať pohyb. Jeho nedostatok je ďalším vysokým rizikom, ktoré podľa celého radu výskumov má dosť podstatný vplyv na vznik rakovinového ochorenia.

Olivový olej má silný pozitívny vplyv na organizmus. Chráni DNA pred napadnutím rakovinou.

Nadváha stojí až za 30% vznikom rakoviny prsníka.

Prevencia

Pokiaľ chcete predísť rakovine prsníka, čo najdlhšie dojčite.

Hormonálna antikoncepcia sama o sebe rakovinu prsníka nespôsobuje, avšak vďaka nej mnoho žien odsúva svoje prvé počatie až do neskorého veku alebo ho zo svojho života vylúči úplne.

Skryté dlhodobé hypovitaminózy, ktoré sú spôsobené z nedostatočného prísunu zeleniny a ovocia, môžu tiež stáť za rakovinovým ochorením.

Samovyšetrenie prsníkov


Robte si pravidelné vlastné vyšetrenie prsníka (1x za mesiac).

Za vznikom rakoviny prsníka môže stáť aj život v znečistenom ovzduší. Pôsobenie polycystických aromatických uhľovodíkov z výfukových plynov dokáže byť doslova vražedné.

Samozrejme alkohol a fajčenie sú všeobecnými a výraznými negatívnymi faktormi.


Mohlo by vás zaujímať

recept na zázvorové cukríky

Ako vyrobiť domáce zázvorové cukríky?

Bolí vás hrdlo alebo vás trápi kašeľ? Nekupujte zbytočne predražené pastilky obsahujúce umelé sladidlá a …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.