Nezaradené

Ako pripraviť svoje telo na príchod leta?

ako si pripraviť telo na letoVianoce sú už ďaleko, preto vyhovárať sa na vianočné prejedanie nemá zmysel. Ak chcete vyzerať cez letné mesiace naozaj dobre, ako teda pripraviť svoje telo na príchod horúceho ročného obdobia?

Vyhýbajte sa ťažkým jedlám a jedávajte väčšie množstvo zeleniny a ovocia

V letných mesiacoch je všeobecne známe, že chuť do jedla sa stráca. V lete siahame hlavne po tekutinách a tie nás dokážu dostatočne zasýtiť. Ak máme ale slabosť na mastné, vyprážané a nezdravé jedlá, nepočúvame svoje telo a napriek vysokým teplotám si dáme nezdravú maškrtu.

Ak chcete letné obdobie zvládnuť bez tráviacich ťažkostí, už teraz sa sústreďte na zdravé stravovanie. Do svojho jedálnička zahrňte viac ovocia, zeleniny, vločiek, ale aj semienok. Nepohrdnite chia semienkami, bulgurom, quinou, ovsenými vločkami, orieškami.

Ak vám nechutí zelenina a ovocie, oklamte svoj žalúdok a robievajte si smoothie. Chutný a výživný nápoj uhasí smäd a zároveň vás aj dostatočne zasýti.

Doprajte si dostatok pohybu

V letných mesiacoch potrebujete mať dobrú kondíciu, preto je potrebné na nej pracovať už teraz.

Vytiahnite bicykel, kolieskové korčule, skúste nordic walking, alebo sa vyberte na turistiku. Pohyb je zdravý nielen pre telo, ale aj pre myseľ. Viaceré výskumy dokazujú, že práve príroda dokáže odbúravať stres a pomáha nám zrelaxovať. Nezabudnite si však vziať kvalitné dámske tričko a dobrú protišmykovú obuv.

Vyberajte si pohodlné a hlavne vzdušné oblečenie

V letných mesiacoch si musíte dávať špeciálny pozor na to, čo si oblečiete. Vysoké denné, ale aj večerné teploty vás prinútia siahať po vzdušnejšom oblečení. Dámy v horúcich letných dňoch vynosia najmä letné dámske šaty z príjemných tenkých materiálov.

V letných mesiacoch vám odporúčame nosiť oblečenie z týchto materiálov – z modalu, zo 100% bavlny a z organickej bavlny. Skvelým materiálom je aj ľan. Počítajte však s tým, že oblečenie zo 100% ľanu bude výrazne drahšie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button