Ako si vybraťAuto-moto

Ako vybrať vhodnú pracovnú štvorkolku?

vyber si vhodnú pracovnú štvorkolkuAko si správne vybrať vhodnú pracovnú štvorkolku? Štvorkolky sú pre mnohých ľudí stále synonymum akéhosi „frajerstva“ či „bohatstva“. Tento stručný návod sa vám však pokúsi ukázať, že podobné spojenia sú v súvislosti s touto veľmi užitočnou vecou značne nespravodlivé a nepodstatné. Článok vám všetkým, čo si radi upravujete v podstate všetko okolo domu, chaty, chalupy, záhrady alebo firmy ukáže, ako môžte využiť pracovnú štvorkolku (skrátene označované tiež ATV (štvorkolky ATV) – alebo ak all terrain vehicles) ,veľmi vítaným pomocníkom pri všetkých druhoch práce. V stručnom bodovom návode vám predstavíme štvorkolky zn. Journeyman, menovite potom niekoľko typov pracovných štvorkoliek Gladiator, najpredávanejších pracovných štvorkoliek na SR.

Základné tipy ako si vybrať pracovnú štvorkolku

Na začiatok je dobré si vyjasniť niekoľko zásadných otázok – na čo budem pracovnú štvorkolku potrebovať, čo od nej očakávam, koľko ma bude stáť a budem mať zaistený servis, diely a pracovné príslušenstvo?

Najčastejšie kritériá sú : rozumná cena vs dostatočný výkon a pracovné nasadenie vs kvalita. V ponuke firmy Journeyman, lídra na trhu pracovných štvorkoliek, sú pracovné štvorkolky Gladiator, ktoré tieto kritériá jednoznačne spĺňajú. Všetky modely Gladiator sú samozrejme vybavené pripojiteľným 4×4 s možnosťou 100% uzamknutia predného diferenciálu, pohon majú zaistený silným kardanom a všetky sú samozrejme s variátorom – teda laicky automatom.

Navyše všetky sú vybavené veľmi silnou kardanovou redukciou do pomala (značené písmenom „L“). V cenovom rozmedzí 100 až 200 tisíc nájdete celkom 5 druhov štvorkoliek Gladiator s obsahom 500 až 800 ccm a 5 druhov nákladných štvorkoliek (štvorkolky s volantom, označované tiež UTV – alebo ak universal terrain vehicles) Gladiator UTV v cenovom rozmedzí 4 až 8 tisíc.

Ako teda vybrať tú správnu štvorkolku?

Ako vybrať pracovnú štvorkolku varianta prvá 

gladiator pracovné štvorkolkyMám chalupu, potrebujem si s vozíkom párkrát do roka zájsť pre drevo. Vhodný model – Gladiator 510 MLE. Jednoduchý, ľahko ovládateľný stroj bez zbytočných pozlátok a moderných vymožeností, ktorý bezo zvyšku napĺňa heslo „pracant do nečasu“. Jednovalcová päťstovka 4×4 s dostatkom krútiaceho momentu, plnená karburátorom s minimom elektroniky.

Dlhodobo najpredávanejšia pracovná štvorkolka na trhu už od roku 2007 a stále sa vďaka svojmu bezkonkurenčnému pomeru – cena / výkon / spoľahlivosť udržuje v popredí záujmu nových aj existujúcich štvorkolkárov. Obstaranie nezruinuje vašu peňaženku a odvedie všetko, čo od pracovnej štvorkolky požadujete. V ponuke aj predĺžená verzia! Cena od 4 000€ – vr. DPH!

Ako vybrať pracovnú štvorkolku varianta druhá 

Mám farmu, som lesník, majiteľ upratovacej firmy – potrebujem pravidelnú údržbu, zvážanie zveri v zimných mesiacoch, upratujem verejné i súkromné ​​priestory. Aj tu možno bez všetkého použiť model 510, avšak v ponuke Journeyman je modernizovaný model Gladiator X6 EFI. Koncovka EFI dáva nápovedu, že model je obohatený o špičkové vstrekovanie paliva BOSCH, 6tka v názve zasa napovedá, že je tu motor s obsahom 600 ccm. Tieto dve zásadné zmeny prinášajú riadnu porciu výkonu navyše, znižujú spotrebu a EFI zaisťuje celoročné bezproblémové štarty aj v tuhých mrazoch.

Technika 4×4, robustný pevný rám a podvozok zaisťujú podobne ako pri modeli 510 stabilitu a výborné jazdné vlastnosti. Model X6 je, rovnako ako ostatné modely Gladiator, plne vybavený pre ťažkú ​​prácu, k dispozícii je navijak, robustné nosiče i plne homologované ťažné. Na Gladiatora môžete namontovať adaptéry na rôzne príslušenstvo, napr. radlicu, kefový zametač, sypač, vozík, brány, sťahovač dreva, stopovacie a mnohé ďalšie … Aj u Gladiatora X6 je dostupná dlhá verzia, hlavne u drevárov toľko obľúbená. Cena za plne vybavený stroj vrátane ALU kolies od 4 500€, – vr. DPH!

Ako vybrať pracovnú štvorkolku varianta tretia

Čokoľvek čo bolo spomenuté vyššie, ale chcem hlavne veľký výkon, moderný dizajn a veľký stroj. Gladiator X8 EFI V-Twin. Dvojvalcová štvorkolka, ktorá od roku 2012 doslova pobláznila štvorkolkovú verejnosť a na svetových trhoch trhá aj teraz rekordy v predajnosti. Prečo? Parametre tohto stroja nadchnú každého znalca – extrémne výkonný 800 ccm motor s valcami do V, 63 koní, 72 Nm krútiaci moment, americké vstrekovanie DELPHI, špičkové nastaviteľné nitrogenové tlmiče … .

najlepšie pracovné štvorkolkyK tomu plná pracovná a hobby výbava. Kto chcel štvorkolku s naozaj veľkým výkonom, musel donedávna siahnuť dosť hlboko do vrecka.

Vďaka modelu X8 sa však aj výkonný dvojvalec dostal do kategórie, kde sa predtým nachádzali podstatne slabšie jednovalcové stoji. Za cenu od 6 000€ vr. DPH dostanete pracovnú štvorkolku, ktorá vám zaručí, že vám už pravdepodobne nikdy nebude chýbať výkon. Navyše vďaka svojim úctyhodným rozmerom a váhe sa hodí aj na naozaj ťažkú ​​prácu do lesa či na stavbu.

Vďaka svojmu modernému a nezabudnuteľnému designu vám navyše môže robiť aj parádneho spoločníka po práci. Gladiator X8, najpredávanejšia 4kolka ČR aj SR od svojho nástupu na trh, je teraz dostupná aj vo verzii s EPS (posilňovač riadenia) a špičkovými kanadskými tlmičmi ELKA. Výber verzií je teda bohatý.

Ako vybrať pracovnú štvorkolku varianta štvrtá

Nemám rád riadidlá, chcem volant. Aj toto vám Gladiator môže splniť. Na to sa však hodí úplne samostatná kapitola. Túto kategóriu, zvanú UTV, však stojí za to a treba si ju v budúcnosti predstaviť úplne samostatne.

A prečo práve pracovné štvorkolky Gladiator?

Možno pre to všetko, čo bolo uvedené. Možno aj preto, že sú na trhu mnoho rokov a stali sa absolútnou hviezdou v kategórii predaj pracovných štvorkoliek. Možno aj preto, že dovozca, firma Journeyman, je na trhu sa štvorkolkami viac ako 10 rokov a má rozsiahlu distribučnú a servisnú sieť v ČR aj na SR a svoje stroje do detailu pozná.

Možno aj preto, že sú na Gladiátor vždy dostupné a lacné náhradné diely. Možno aj preto, že ako jediné štvorkolky na trhu majú stroje Gladiator nadštandardnú 3-ročnú záruku a doživotnú záruku na rám. Možno aj preto, že hoci sú brané hlavne ako pracovné, každoročne dokazujú svojimi úspechmi na pretekárskych súťažiach, že to sú aj stroje na zábavu a športové vyžitie.

A možno aj preto, že už z ich mena je poznať, že sa nevzdávajú a bojujú vždy a za všetkých okolností so všetkým, čo si na ne človek vymyslí. Štvorkolky Gladiator – dokážu to, čo dokážete VY!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button