KuchyňaDomácnosť

Ako opraviť kuchynskú pracovnú dosku?

ako opraviť kuchynskú doskuSúčasťou rekonštrukcie kuchyne môže byť tiež oprava pracovnej dosky pri linke. Je vhodná v okamihu, keď už je veľmi poškriabaná, prípadne poškodená od vody či horúceho riadu, ktoré ste na ňu počas rokov odkladali. Ako opraviť kuchynskú pracovnú dosku?

Odstránenie starej kuchynskej dosky

V prvej fáze je potrebné odstrániť starú pracovnú dosku linky. Vzhľadom k tomu, že je obvykle pevne spojená so sifónom a drezom, musíte najprv sifón odmontovať.

Až potom je možné vybrať drez, čím sa uvoľní pracovná doska. Ak je spojená skrutkami, použite vhodný skrutkovač a odstráňte jednotlivé spoje. Dosku potom už jednoducho zložíte. Dávajte si pozor na to, aby ste odskrutkovali všetky skrutky. Sú umiestnené v spodnej časti dosky.

Inštalácia novej dosky

nová kuchynská linka a drezPred tým, než sa pustíte do inštalácie, je nutné si pripraviť novú kuchynskú dosku v správnych tvaroch. Ak máte problémy so zmeraním veľkosti, odporúčame sa obrátiť na výrobcov, ktorí bežne realizujú kuchyne na mieru.

Pomôžu vám nielen so zameraním, ale prípadne aj s výberom vhodnej pracovnej dosky a koniec koncov aj s jej montážou.

V okamihu, kedy máte novú dosku pripravenú, položte ju na linku a pevne usaďte tak, aby presne zapadla. Následne ju priskrutkujte v rovnakých miestach, ako bola priskrutkovaná stará doska. Potom pripevnite okrajové lišty, drez a sifón. Prečítajte si aj články ako vyčistiť umývačku riadu a ako vyčistiť chladničku.

Ako náročná je výmena kuchynskej pracovnej dosky?

Výmena starej pracovnej dosky kuchynskej linky za novú nie je nijako náročnou záležitosťou. Jediný problém prakticky spočíva v už spomínaných parametroch.

Doska musí presne zodpovedať rozmerom predchádzajúcej dosky, ak spolu s ňou nemeníte rovno celú linku. Zvážte, či sa neoplatí rovno si zaobstarať novú linku, ktorá lepšie zapadne do koncepcie vašej kuchyne. Pri výmene kuchynskej pracovnej dosky zvážte aj z akého materiálu chcete kuchynskú linku mať.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button