Elektronika

Ako opraviť klimatizáciu, keď je príliš hlučná?

klimatizáciaS rozbitou klimatizáciou si sami neporadíte, ak práve nie ste odborníkmi. Dá sa však vyriešiť iný problém, a síce ten, keď klimatizácia pracuje príliš hlučne. Oprava je v tomto prípade možná aj svojpomocne.

Postup ako opraviť klimatizáciu

V prvom rade je nutné pripomenúť, že pri každej oprave elektrického prístroja je najprv potrebné zariadenie vypojiť zo zásuvky, inak vždy hrozí nebezpečenstvo úrazu elektrickým prúdom.

Ak máte doma centrálnu klimatizáciu, ktorá je príliš hlučná, najprv sa zamerajte na jej vonkajšiu časť. Hluk v nej je často spôsobený prítomnosťou cudzieho predmetu, ktorý sa dostane do lopatiek vetracieho systému.

opravovanie klimatizácieV tom prípade po odpojení hlavného napájania odskrutkujte hlavný panel. Následne už uvidíte, či je problém spôsobený práve cudzím telesom. To opatrne vyberte.

Ak počas opravy zistíte, že lopatky ventilácie sú výraznejšie poškodené, bude nutné zavolať opravára.

Po oprave a odobratiu predmetu vyskúšajte, či sa ventilátor klimatizácie voľne a plynulo točí.

Je dobré si tiež skontrolovať, či nie sú uvoľnené zaisťovacie skrutky u lopatiek. V prípade, že je tomu tak, potom ich opäť pomocou skrutkovača utiahnite.

ako opraviť klimatizáciuNásledne už môžete zatvoriť a priskrutkovať hlavný panel a uviesť všetko do pôvodného stavu. Až potom môžete prístroj opäť zapojiť a vyskúšať, či sa hlučnosť znížila.

Ak nie, bude problém hlbšieho rázu a nezostane vám nič iné, než sa obrátiť na odbornú pomoc.

Čo je potrebné k oprave klimatizácie?

  • skrutkovač

Ako dlho oprava potrvá?

Oprava hlučnej klimatizácie, kedy je nutné odstrániť cudzie teleso z ventilácie, zaberie pár minút. Záleží však na vašej zručnosti a tiež na tom, ako pevne je prístroj zaskrutkovaný.

Aké budú náklady na opravu klimatizácie?

Keď sa jedná o takto jednoduchú opravu, sú náklady nulové. Stačí mať po ruke skrutkovač. V prípade, že sa budete musieť obrátiť na opravára, vyšplhá sa cena na desiatky, možno aj stovky eur.

Podobné články

1 komentár

  1. Problém nemusí byť len cudzí predmet, z času na čas je potrebné klimatizáciu celkovo rozobrať a jednotlivé časti prečistiť. Obzvlášť pokiaľ ju máte umiestnenú v okolí prašného miesta. Určite by som nedoporučoval celkové rozoberanie, pokiaľ nemáte aspom minimálne znalosti o fungovaní klímy.

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button