Auto-moto

Ako opraviť drobné poškodenia autoskla?

poškodenie autosklaPri jazde automobilom sa veľakrát stane, že vám do predného skla vletí nejaký kamienok alebo iný predmet, ktorý v autoskle urobí malú dierku. Ak nechcete ihneď ísť vymeniť sklo do servisu, čo je v prípade malých poškodení aj zbytočne nákladné, je tu iná možnosť, ako vzniknutú dierku opraviť. Stačí si zaobstarať špeciálnu sadu na opravu autoskiel, s ktorej pomocou bude oprava vykonaná rýchlo a kvalitne. Výsledkom potom bude opäť číre sklo bez viditeľného poškodenia.

Postup ako opraviť drobné poškodenia autoskla

1. Na vnútornú stranu poškodeného čelného autoskla upevnite zrkadlo na miesto, kde sa utvorila dierka.

2. Poškodené miesto je potrebné zbaviť nečistôt a tiež úlomkov skla. To urobíte pomocou kalenej rysovacej ihly, ktorá je súčasťou sady na opravu skiel.

ako opraviť poškodenie autoskla3. Do tesnej blízkosti poškodeného miesta upevnite držiak na náradie a nasaďte naň valec, ktorý musí dosadať na poškodené sklo.

4. Do valca aplikujte plniacu živicu, ktorá dierku zacelí.

5. Pomocou piestu a vákuové pumpy z miesta odsajte vzduch. Toto urobte niekoľkokrát.

6. Odstráňte držiak a skontrolujte, či je poškodené miesto v poriadku.

7. Na záver je nutné poškodené miesto ešte vytvrdiť pomocou ultrafialového svetla.

opravovanie autoskla8. Po vytvrdnutí ešte naneste vrstvu dokončovacej živice a finišovaciu fólie a dôkladne vyleštite. Prípadné zvyšky živice opatrne odstráňte pomocou žiletky.

Čo je potrebné k oprave autoskla?

  • sada pre opravu autoskla

Ako dlho oprava autoskla potrvá?

Oprava drobného poškodenia autoskla vám zaberie nanajvýš niekoľko desiatok minút. Práca bude o to jednoduchšia, ak si zaobstaráte kompletnú sadu, v ktorej sú všetky potrebné pomôcky a nástroje.

Aké budú náklady na opravu?

Sadu na opravu autoskiel môžete kúpiť už od 13 €. Oprava sa teda mnohonásobne oplatí oproti tomu, ak by ste rovno menili celé predné autosklo v servise.

Video ako opraviť drobné poškodenia autoskla

Vo videu nájdete kompletný priebeh toho, ako sa má oprava autoskla vykonávať.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button