Domácnosť

Ako navodiť atmosféru prírody u vás doma?

atmosféra prírody v domácnostiĽudia žijúci v mestách sú znechutení z neustáleho ruchu áut, dopravných zápch a vizuálneho smogu. Snažia sa do svojho domova priniesť kúsok prírody, pretože jedine prítomnosť prírodných prvkov ich dokáže upokojiť a dovolí im zrelaxovať. Ako teda navodiť atmosféru prírody u vás doma?

Kúpou nadčasovej dlážkovice

Drevené podlahy patria všeobecne medzi najkvalitnejšie podlahy. Ak vám teda záleží na navodení atmosféry prírody u vás doma, potom vám odporúčame nekvalitné podlahy nahradiť nadčasovou dlážkovicou. Jedná sa o kvalitnú drevenú podlahu vyrobenú z kvalitného a hlavne zdravého dreva zo Slovenska. Príjemne vonia, ľahko sa udržiava a dokáže navodiť atmosféru prírody, po ktorej ste tak túžili. Je vyrábaná metódou perodrážky, čo znamená, že sa pri pokladaní dlážkovice vôbec nezapotíte. Jednotlivé časti do seba zapadajú, čiže sa nemusíte báť komplikácii pri pokladaní.

Nadčasová dlážkovica vám aj po rokoch bude krásne voňať po dreve, preto ak chcete priniesť do svojho domova trošku prírody, siahnite po modernej dlážkovici.

Obloženie stien tatranským profilom

Ak chcete navodiť atmosféru prírody aj u vás doma, okrem nadčasovej dlážkovice nepohrdnite prekrásnym tatranským profilom. Jedná sa o interiérový obklad stien a stropov, ktorým si do interiéru privediete viac prírody.

Drevo je trváce a patrí k najobľúbenejším materiálom, a to kvôli tomu, lebo má prírodné zloženie. Je dokonca dokázané, že drevené obklady vytvárajú príjemnú klímu v interiéri, čo určite členovia rodiny, ktorých trápi alergia, či astma.

Práve z tohto dôvodu by alergici mali tráviť čas v drevených stavbách, napríklad v prenajímaných chatách na Liptove. Jedná sa o tradičné drevenice na prenájom, v ktorých na každom kroku cítite vôňu dreva.

Modernizáciou exteriéru pomocou zrubového exteriérového obkladu

Okrem interiérových tatranských profilov si môžete dať vyrobiť zrubový obklad aj na exteriérovú časť vášho domu. Dokonca si ním môžete obložiť aj záhradný domček. Dokáže odolávať nástrahám počasia a pri správnom ošetrovaní vám vydrží niekoľko desaťročí. Čo je však najpodstatnejšie, je vyrábaný z ošetreného zdravého dreva pochádzajúceho z oravských lesov.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button