Domácnosť

Ako na upratovanie spoločných priestorov

V minulosti si spoločné priestory v bytových vchodoch upratovali jednotlivý majitelia bytov sami. Dnes je doba už iná a spoločenstvá vlastníkov sa často krát rozhodnú pre profesionálne riešenie. Väčšinou to funguje tak že upratovacia firma zabezpečí jeden krát do týždňa upratanie spoločných priestorov.

Okrem toho je možné dohodnúť aj umývanie okien, spravidla niekoľko krát do roka. Ceny za takéto služby nie sú vysoké a v prepočte na jeden byt sa jedná naozaj o niekoľko Euro mesačne. Okrem takýchto spoločných priestorov v bytových domoch firmy ponúkajú aj upratovanie firemných priestorov.

Návod na upratovanie spoločných priestorov

Najväčší trh je samozrejme v Bratislave. Upratovanie kancelárskych priestorov v Bratislave prípadne obchodných a iných komerčných priestorov je veľkou časťou upratovacieho biznisu.

Firmy väčšinou objednávajú takéto práce na pravidelnej báze. Je ale možné dohodnúť sa aj na jednorazovom upratovaní napríklad po rekonštrukcii bytového jadra alebo iných stavebných úkonoch pri ktorých vzniká znečistenie interiéru.

Stavebné práce v dnešnej dobe zatiaľ nezasiahla kríza okolo korona vírusu, a preto je takýchto dopytov stále dostatok. Opakom môže byť služba taxi do Viedne kde je momentálne celé podnikanie zastavené kvôli obmedzeniam na hraniciach do Rakúska.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button