Úvod / Ako liečiť / Ako na jačmenné zrno?

Ako na jačmenné zrno?

ako na jačmenné zrnoJačmenné zrno na viečku oka je nepríjemná a bolestivá záležitosť. Prvým príznakom tvorby jačmenného zrna je pocit, akoby na okraji očného viečka bolo nejaké cudzie teliesko. Postupne dochádza k zvýšenému slzeniu a k bolestivejšiemu opuchu postihnutého viečka. Miesto je väčšinou začervenané. V pokročilom štádiu tvorenia jačmenného zrna sa v mieste postihnutej žliazky vytvorí hnisavý pupienok.

Urýchlite hojenie


Teplo podporí a urýchli zápalový proces na očnom viečku a dôjde skôr k spontánnemu vyprázdneniu nahromadeného hnisu.

bolesť okaTen sa čoskoro nato prevalí na vonkajšej alebo vnútornej stene viečka, kedy sa vám veľmi uľaví, vymizne tlak, bolesť, opuch. Po odtoku hnisu dochádza k rýchlemu vyhojeniu bez tvorby jazvy.

Teplo mokré – chumáčik buničiny namáčame v teplom mlieku alebo vode a prikladáme na postihnuté oko. Po chvíľke vychladnutia vymačkame z buničiny tekutinu a namočíme znovu, opakujeme niekoľkokrát.

Teplo suché – použite solux alebo elektrické deky

Vyhľadanie lekára

choroba okaPri sprievodných problémoch a silnom zápale s prudkým začervenaním viečka, silných bolestiach a zvýšením teploty je nutné navštíviť lekára. Najlepšie očného. Mohlo by hroziť nebezpečenstvo vážnych komplikácií.

Lekár môže vykonať aj testy na hladinu cukru v krvi, pretože časté opakovanie zápalu jačmenného zrna môže signalizovať, že trpíte cukrovkou.

Lekár predpíše antibiotickú alebo dezinfekčnú masť a odporučí použitie tepla. V prípade, že na toto opatrenie jačmenné zrno nereaguje, lekár urobí malý vpich a okamžite dôjde k odtoku hnisu.

Nepodceňte vážne príznaky


Niektoré prejavy a komplikácie, ktoré jačmenné zrno sprevádza, ako napríklad zdurenie miestnych lymfatických uzlín, rozšírenie zápalu na celú očnú jamku alebo horúčka, vyžadujú liečbu antibiotikami. Môžu byť v podobe masti alebo v tabletkách. Je to prevencia, aby sa zápal nerozšíril riedkym väzivom do okolia.

Ako na jačmenné zrno?
5 (99.05%) 21 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

Ako sa liečili naše babičky

Ako sa liečili naše babičky?

Mám pre vás pár dobrých rád pri zdravotných ťažkostiach. Osvedčili sa naším starým rodičom, určite …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *