Nezaradené

Ako vám afrodiziaka oživia váš sexuálny vzťah?

prírodné afrodiziakaOdpovedzte si na zopár otázok. Ako dlho ste už s partnerom? Ako vám to klape v posteli? Ste spolu sexuálne šťastní? Pokiaľ ste odpovedali nie na minimálne dve otázky, mali by ste začať rozmýšľať nad tým, ako svoj vzťah oživiť.

Vyskúšajte napríklad afrodiziaká, ktoré nielen zvýšia vašu sexuálnu túžbu, ale vás opäť spoja aj na duševnej úrovni. Afrodiziakami sú zväčša potraviny a bylinky, ktoré môžu byť použité pri spoločnom varení. Následné spoločné stolovanie a rozhovor sa môžu skončiť v posteli.

Určité jedlá vás dostanú do nálady, stimulujú nielen vaše chuťové bunky, ale aj vaše telesné túžby. Majú relaxačné a posilňujúce účinky, vplývajú na zmysly – hmat či zrak – a stimulujú psychiku. Dovarenia.

Fungujúca klasika

Afrodiziakálny účinok niektorých jedál je už storočia dobre známy. Ku klasike patria napríklad ustrice, ktoré sú považované za drogu lásky. Podľa výskumu zvyšujú hladinu dopamínu, ktorý zvyšuje libido u oboch pohlaví. Zároveň majú ustrice vysoký obsah zinku, ktorý je dôležitý pre produkciu testosterónu a zdravé spermie.

Kakao s vysokým obsahom antioxidantov a látkou fenyletylamín, ktorá stimuluje pocit vzrušenia a blahobytu, vás zaručene vzpruží. Zaraďte kakao, alebo jeho sladšiu verziu v podobe čokolády, do svojho jedálnička čo najčastejšie a výsledok pocítite už čoskoro sami.

Ku klasike patrí aj špargľa s vysokým obsahom vitamínu B, ktorý napomáha zvyšovať produkciu histamínu. Ide o látku dôležitú pre zdravý sexuálny život mužov i žien.

Ovocie i zelenina

Málokto tuší, že k afrodiziakám patrí aj vodný melón. Červená lahôdka pozostávajúca predovšetkým z vody sa nazýva aj novou Viagrou. Obsahuje aminokyselinu citrulín, ktorá robí zázraky s krvným obehom a kardiovaskulárnym systémom. Urobte si napríklad melónový sorbet a pustite sa doň priamo v posteli. Mňam.

Zeler zvyšuje hladiny feromónov v pote mužov, vďaka čomu vyzerajú v očiach žien o niečo atraktívnejšie. Ďalšou výbornou voľbou sú sladké zemiaky. Sú bohaté na draslík, ktorý zlepšuje tlak, na betakarotén a vitamín A, čo zas zlepšuje plodnosť.

Za afrodiziakum je považované aj granátové jablko. Šťava z neho zvyšuje hladinu telesného hormónu testosterónu. Testosterón stimuluje chuť na sex, znižuje stres a navyše zlepšuje pamäť.

Bylinky a pochutiny

Jedenie surového cesnaku síce nie je dobré na dych, ale vyvoláva sexuálnu túžbu. Cesnak obsahuje alicín, ktorý údajne zvyšuje prietok krvi do pohlavných orgánov. Aby sa jeho účinok prejavil, musíte pravidelne konzumovať cesnak aspoň mesiac.

Libido zvyšuje tiež kapsaicín, ktorý je jednou zo zložiek čili. Posilňuje srdcovú frekvenciu a spúšťa uvoľňovanie endorfínov v tele. Nielenže teda budete mať prirodzene viac energie, ale aj vaša sexuálna túžba bude vyššia.

Prírodná Viagra, ako sa nazýva maca peruánska, je dobre známa v celej histórii Peru ako prostriedok zvyšujúci libido. Rastlina sa používa aj na zlepšenie vytrvalosti, energie, sily a plodnosti. Maca je kvôli jej výnimočným účinkom častou zložkou doplnkov stravy na podporu mužskej potencie.

Semienka a orechy

Tekvicové semienka sú obľúbenou pochúťkou mnohých ľudí, málokto však vie, že ide o afrodiziakum. Obsahujú totiž veľa zinku, ktorý okrem zdravej produkcie spermií je považovaný za prevenciu nedostatku testosterónu u mužov. Semienka sú nabité vitamínmi a minerálmi.

Málo známym faktom je, že k afrodiziakám patria aj píniové oriešky a mandle. Píniové oriešky sú bohatým zdrojom zinku. Mandle obsahujú rovnako veľa zinku a selénu, oboje je dôležité pre reprodukčné zdravie. Omega-3 mastné kyseliny obsiahnuté v mandliach podporujú krvný obeh. A krvný obeh je zas dôležitý pre zdravú erekciu.

A na záver, hoci daný tip nepatrí k afrodiziakam, väčší chtíč a záujem v očiach partnera môžete dosiahnuť aj vďaka nejakému sexi peknému oblečeniu, ktoré taktiež dokáže za istých okolností rozprúdiť krv.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button