Nezaradené

Ako je to s bezpečným pracoviskom?

čo s bezpečným pracoviskomKaždý podnikateľ by si mal byť vedomý  toho, že zakladanie spoločnosti nie je jediná vec, ktorá ho privedie k úspechu. Popri množstve iných vecí musí myslieť aj na svojich zamestnancov a bezpečnosť na pracovisku. Na takýto účel by si mal stanoviť stratégiu, zaviesť adekvátnu firemnú kultúru a v neposlednom rade aj politiku dodržiavania základných predpisov. Ako je to s bezpečným pracoviskom?

Podstatné veci pre zaistenie bezpečnosti

Politika a programy BOZP sú zamerané na ochranu zamestnancov pred nebezpečenstvom súvisiacim s ich prácou v podniku.

Každý zamestnávateľ by mal byť povinný vytvárať primerané pracovné podmienky a starať sa o vzhľad a úpravu pracovísk, ktoré umožňujú, aby výkon práce pre zamestnanca bol kvalitný, hospodárny a bezpečný. Práca by im mala jednoducho prinášať  základné  uspokojenie pre chod prevádzky a pracovného procesu a mala by pôsobiť priaznivo na ich všestranný rozvoj.

Program dobrej BOZP

Program realizácie podnikovej politiky BOZP by sa mal zameriavať na niektoré hlavné časti.

Vytvoriť konkrétny plán úloh na dosiahnutie stanovených cieľov. Takéto plány majú byť priebežne aktualizované a dopĺňané o nové spôsoby. Vykonanie kontroly a vyhodnotenia podnikovej stratégie a zámerov na zlepšenie jednotlivých oblastí BOZP je na vedení podniku a celom vrcholovom manažmente.

Pre bezproblémové zaistenie všetkých spomínaných úkonov je potrebné aj zaistiť školenia BOZP, ktoré sú súčasťou strategických plánov podniku. Aj zamestnanci musia byť uzrozumení o fungovaní jednotlivých bezpečnostných predpisov.

Mali by sa podieľať na ich dodržiavaní a v neposlednom rade predchádzať vzniku takýchto udalostí. Programy BOZP si tvorí každá organizácia samostatne. Každá jedna sa rozhoduje sama, čo považuje za prioritu v tejto oblasti a čo je pre ňu v pracovnom smere dôležitejšie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button