Ako liečiť

Ako dlho trvá pásový opar a ako ho liečiť?

ako liečiť pásový oparPásový opar môže postihnúť prakticky každého, kto mal ovčie kiahne. Spôsobuje ho ten istý vírus, ktorý stojí práve za ovčími kiahňami. Ten totiž v tele prežíva a ak je organizmus oslabený a nie je schopný sa prirodzene brániť, vírus sa opäť zaktivizuje a zapríčiní práve ochorenie, ktoré sa nazýva pásový opar. Ako dlho trvá pásový opar a ako ho liečiť?

Príznaky pasového oparu

Pásový opar sa prejavuje niekoľkými príznakmi. V počiatočnej fáze vás najprv bolí hlavahoršie reagujete na ostré svetlo. Zoslabené telo pripomína stav, keď máte chrípku.

V ďalšej fáze sa začínajú objavovať bolesti na miestach, kde sa potom pásový opar naplno vyvinie. Vzniká vyrážka, ktorá sa rýchlo mení na pľuzgiere a chrasty.

Postup liečby pásového oparu

navšteva lekára a oparNa liečbu pásového oparu zaberajú antivirotiká, ktoré predpisuje lekár. Tie zaberajú pomerne rýchlo.

Okrem toho je vhodné využívať tiež lieky proti bolesti, pretože práve bolesť je jedným z príznakov, ktoré ochorenie sprevádzajú.

Dôležité je, aby ste si počas liečby nepoškodili vzniknuté pľuzgiere.

doplnky výživý pri opareV opačnom prípade by mohlo dôjsť k predĺženiu liečby a tiež k poškodeniu kože.

Na urýchlenie liečby pomáha zvýšený príjem vitamínov, a to aj v podobe potravinových doplnkov. Kvalitné vitamíny môžete kúpiť aj cez internet.

Ďalej je vhodné do stravy zaradiť okrem iného napríklad pivovarské kvasnice či surovú zeleninu.

Čo je potrebné na liečbu pásového oparu?

  • Návšteva lekára – nasadenie antivirotík
  • Masti
  • Lieky proti bolesti
  • Užívanie potravinových doplnkov

Ako dlho pásový opar trvá?

Liečba pásového oparu zaberie zhruba jeden mesiac. Pri pokojnejšom priebehu môže pásový opar a jeho príznaky odznieť počas dvoch týždňov.

Dôležité je chorobu konzultovať s lekárom, ktorý predpíše účinné antivirotiká a lieky proti bolesti.

Aké budú náklady na liečbu?

Náklady sa budú týkať predovšetkým nákupu potravinových doplnkov a vitamínov a tiež bežných liekov proti bolesti. Maximálne sa budú pohybovať vo výške pár desiatok eur za celú dobu liečby.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button