Chudnutie

Ktoré chyby robia ženy pri boji s kilami najčastejšie?

Ktorá žena je spokojná so svojou postavou? Ale že do najmenšieho detailu? Zrejme ich príliš veľa nebude. Takmer každá na sebe vidí nejaké väčšie, či menšie nedostatky, ktoré by rada zmenila. Ale veľakrát na to ide úplne nesprávne.

Aké chyby robia ženy pri chudnutí
Zdroj obrázka: Autor: VGstockstudio / Shutterstock.com

Drastické diéty vám viac uškodia, než pomôžu

Zrejme dve najčastejšie chyby, ktoré robia ženy pri snahách o zmenu svojej postavy, sú spoliehanie sa na rôzne „zaručené“ extrémne diéty (ktoré väčšina aj tak nedodrží a aj keby dodržala, pravdepodobne by to malo väčší vplyv na ohrozenie zdravia ako na dosiahnutie vysnívanej postavy) a druhou chybou je myslieť si, že stačí jeden tréning v posilňovni a na druhý deň bude mať žena väčšie svaly ako jej partner.

Najskôr k tej strave. Ak chcete zhodiť nadbytočné kilogramy, zabudnite na rôzne diéty a kľudne si doprajte všetko, čo obľubujete. Len po prepočte na kalórie toho zjedzte za deň menej ako spálite (zhruba o 20%), čiže buďte v kalorickom deficite.

Samozrejme, niektoré jedlá budete tráviť dlhšie, ale vplyv na chudnutie oproti jednoduchému množstvu kalórií je minimálny. To už je pre formovanie postavy a svalovej hmoty dôležitejšie sledovanie príjmu jednotlivých makroživín v tom, čo jete, či už pôjde o chutnú hydinu, ovocie, alebo čokoľvek iné. Ale základ chudnutia je skutočne hlavne o tom, aby ste boli v spomínanom kalorickom deficite.

Po jednom silovom tréningu z vás nebude kulturistka

A keď už sme spomenuli svalovú hmotu, určite sa niektorým ženám zježili vlasy a začali hovoriť, že ony nechcú žiadne svaly, veď nie sú chlapmi. Tak sa ešte pozrime na to, ako to je s tou svalovou hmotou. Svaly chcete, verte nám. Keď uvidíte vychádzať ženu z posilňovne v rovnakých dámskych rifliach aké máte vy a budete rozmýšľať, prečo jej zadok a nohy v nich vyzerajú lepšie, než vaše dolné partie, odpoveďou bude, že v tej posilňovni pracuje na budovaní svalstva.

A robiť by ste to mali aj vy. Z hormónov sa na raste svalov najviac podieľa testosterón a ten máte vo svojom tele v násobne nižšom množstve ako muži. Takže môžete cvičiť so závažiami bez obáv o to, že získate vzhľad svalnatého chlapa. V skutočnosti získate sexy vyformovanú postavu vďaka pevnejším (ale nie chlapsky veľkým) svalom a taktiež väčšiu silu a kondíciu, čo oceníte v každodennom živote.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button