Domácnosť

Ako zariadiť menšiu obývačku čo najviac efektívne

Menšia obývačka môže znamenať výzvu pre majiteľa, ako ju zariadiť efektívne a tak, aby mala všetko potrebné. Máme pre vás dva tipy, vďaka ktorým miesto využijete naplno.

Návod ako zariadiť menšiu obývačku
Zdroj obrázku: Ground Picture / Shutterstock.com

Sedenie, ktoré nie je len sedením

Sedenie je v obývačke dominantou. Pohovky sa vyrábajú v rôznych štýloch a z rôznych materiálov, od tradičných kožených sedačiek až po moderné látkové pohovky.

Bez ohľadu na to, aký štýl preferujete, určite sa nájde pohovka, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám a splní svoju primárnu funkciu.

Sedačka však musí byť aj kvalitná a pohodlná, aby ste si sedením na nej nespôsobovali zbytočné bolesti nesprávnou polohou. Ergonomický model môže byť tou ideálnou voľbou! Na to, aby nebolo sedenie len sedením, musíte vyberať pohovku s úložným priestorom, ktorý sa vysúva a ľahko sa k nemu dostanete a v malej obývačke využijete kus nábytku viacerými spôsobmi.

Zároveň ak často hostíte návštevy a nemáte kde dať ďalšiu posteľ, rozkladacia sedačka môže byť riešením, kde sa vaši hostia vyspia.

Efektívny a praktický úložný priestor

Okrem sedenia je nutné v obývačke aj uložiť potrebné veci. Na začiatku výberu budete chcieť zvážiť počet zásuviek, ktoré budete pre svoju novú komodu potrebovať. To bude závisieť od množstva úložného priestoru, ktorý potrebujete využívať a zároveň tak zvolíte aj výšku, do akej tento kus nábytku bude siahať.

Ak hľadáte elegantný kúsok, môžete sa rozhodnúť pre menej zásuviek, zatiaľ čo ak potrebujete viac úložného priestoru, môžete sa rozhodnúť pre väčšiu, robustnejšiu (vyššiu, širšiu alebo hlbšiu) komodu s viacerými zásuvkami – všetko záleží od vášho dostupného priestoru v miestnosti.

Pri kupovaní komody je dôležitým faktorom aj materiál. Drevo je obľúbenou voľbou pre komody, ale existuje aj veľa iných možností, ako napríklad kov, plast a sklo.

Zvážiť budete chcieť aj typ kovania, ktoré použijete na jednotlivých šuplíkoch.

V závislosti od štýlu daného kusu nábytku sa môžete rozhodnúť pre ozdobnejšiu možnosť kovania alebo modernejšiu.

Správnym výberom veľkosti do menšej obývačky – tvarom, materiálom, kovaním a počtom zásuviek môžete vytvoriť krásny kúsok, ktorý dodá štýl a praktický úložný priestor.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button