Nezaradené

Ako upratovať, aby vám nevznikala pleseň?

ako upratovať aby nevznikala pleseňUpratovanie je činnosť, ktorá nevonia každej žene, ale predsa len sa musí robiť, aby bola domácnosť pekná a dalo sa v nej žiť. Mnohé ženy ale ani len netušia, že spôsob, akým upratujú zariadenie domácnosti, ho skôr ničí, ako ho chráni. Pleseň je veľmi zákerná nechcená ozdoba domácnosti. Ak máte s ňou problémy, tak si prečítajte nasledujúce skvelé tipy, ktoré vám pomôžu sa naučiť správne upratovať, aby vám nevznikala pleseň.

Umývanie plávajúcej podlahy

Umývanie hociktorej plávajúcej podlahy v domácnosti si vyžaduje zvýšenie pozornosti. Ak na umývanie plávajúcej podlahy používate vyradené bavlnené oblečenie, z ktorého ste si spravili handru, dávajte si pozor, aby ste handru dostatočne vykrúcali.

uprátovanie domácnosti proti plesniamAk máte možnosť umývať s mopom, umývajte radšej ním. Najskôr si plávajúcu podlahu poutierajte nasucho. Odstránite tak vlasy a prach, ktorý keby utierate hneď namokro, by ste rozniesli po celej podlahe. Až potom, ako utriete podlahu, si handričku z mopu jemne namočíte, nasadíte na mop a jemne ním prejdete celý povrch plávajúcej podlahy. Práve plávajúca podlaha je najviac háklivá. V jej škáričkách môže pri nedostatočnej starostlivosti vznikať pleseň. Dávajte si preto poor a zásadne neumývajte takýto typ podlahy príliš mokrou handrou.

Ako zabrániť aby pleseň nevznikla pod kobercom

Všetky koberce, ktoré máte na plávajúcej podlahe, zrolujte a odložte mimo plávajúcej podlahy. Zbytočne by vám len zavadzali pri čistení podlahy. Tie starostlivo vyprášte pred bytovým domom, aby sa prach, ktorý je v koberci, nerozvíril po interiéri a nespôsoboval alergické reakcie. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť koberec.

Umývanie pred a pod nábytkom

Ak máte v kútoch pleseň, pravdepodobne bude problém v izolácii. Poraďte sa so skúsenými odborníkmi, ktorí vám poradia, ako postupovať pri neustále narastajúcej plesni. Dajte tam prístroje, ktoré pohlcujú vlhkosť a tým zabraňujú plesneniu stien. V oblastiach, kde sa pleseň vyskytuje, nepoužívajte vodu, pretože by ste podporili šírenie plesne.

Ak ale pod nábytkom nemáte pleseň, ale obávate sa, že budete mať, odporúčame vám taktiež používať menej vody. Nábytok dôkladne poodsúvajte, aby ste ho nepokladali na ešte vlhkú zem. Ak máte v obývačke kožené sedačky, priestor pod nimi pravidelne utierajte, aj keď len na sucho. Práve pod nábytkom sa hromadí množstvo prachu, ktorý si nevšimneme, keď sa práve nedívame týmto smerom. Kožené sedačky taktiež utierajte navlhčenou handričkou. Nepoškodíte tak ich povrch.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button