Nezaradené

3 tipy, ako vybrať dokonalý darček

tipy ako vybrať dokonalý darčekChystáte sa obdarovať niekoho z vašich blízkych? Vianoce sa blížia, ale možno aj pred nimi stíhate pár narodeninových či meninových darčekov. Pozreli sme sa bližšie na prípady, kedy obdarúvame druhých a povieme si aj niekoľko tipov, podľa čoho vyberať ten správny darček pre našich blízkych.

Výber darčeka podľa príležitosti

Ľudia si rozdávajú darčeky nielen na Vianoce. Môže to byť na narodeniny, meniny či spomínané Vianoce. Alebo je to oslava úspechu v škole či v práci? Je to pri príležitosti narodenia dieťaťa?

Svojimi darmi môžete vyjadrovať radosť, vďaku, úctu či prosbu o odpustenie. Na akú príležitosť sa aktuálne chystáte? Darčeky sa tomu automaticky prispôsobujú.

Pre koho je darček určený

Nie je darček ako darček. Niečo iné dáte pod stromček mužovi a niečo iné žene. Takisto záleží na veku osoby, pre ktorú darček vyberáme.

Deti potešíte samozrejme najviac hračkami. ženy dostávajú najčastejšie parfumy, šperky, knihy, oblečenie či rôzne poukážky. Potešia sa najmä ručne vyrábaným darčekom.

Mužom ulahodí kvalitný alkohol v podobe rumu alebo whiskey. Častým darčekom sú aj hodinky, knihy, oblečenie a technika. Na čo sa ale zamerať, aby sa z darčeka naozaj úprimne tešili?

Tip. č. 1: Darček vyberajte srdcom

Splňte obdarovanému jeho prianie. Čím viac ho poznáte, tým lepšie. Viete, po čom túži, aké má sny, čo ho vie potešiť a naopak, čomu sa vyhnúť. Samozrejme nemusíte skĺbiť všetko, čo má konkrétna osoba rada.

Ak napríklad hľadáte darček pre kamarátku na narodeniny a viete, že má rada psov, prstene a neustále číta nejaké knihy, nemusíte jej hneď hľadať atlas psov či prsteň v tvare knihy. Skúste si zo všetkých tých vecí, čo o danej osobe viete, vybrať jednu.

Na tú sa zamerajte. Jednoduchosť je vždy lepšia ako najrozmanitejšie kombinácie jej obľúbených vecí či činností.

Tip. č. 2: Nenaháňajte sa pri výbere darčeka

ako si vyrobiť vlastný vianočný darčekOkrem toho, že si treba premyslieť, akým smerom chcete, aby sa výber darčeka uberal, je dobré si nechať čas aj na jeho samotnú kúpu alebo výrobu.

Určite ste si všimli, že čím bližšie sú Vianoce, tým viac ľudí je v obchodoch. Dokonca aj v samotný 24. december nájdete v nákupných centrách stovky ľudí, ktorí nakupujú na poslednú chvíľu.

Dajte si na výbere záležať a zbytočne kúpu darčeka neodkladajte. Môže sa vám stať, že nenájdete, čo hľadáte a zbytočne sa budete stresovať. A to už potom nie je dobrý predpoklad na výber dokonalého darčeka.

Tip. č. 3: Nepodceňujte balenie

To, ako je darček zabalený, vydá smerom k obdarovanému určitý signál. Ak chceme vybrať dokonalý darček, musí mať aj dokonalé balenie. Niekedy stačí naozaj málo a vyzerá to úžasné.

Predsa, kniha zabalená v baliacom papieri a s mašľou na vrchu vyzerá prívetivejšie ako tá istá kniha pohodená v nejakej taške. Aj preto sa najmä na Vianoce stretávame s tým, že väčšina darčekov je nádherne zabalená do rôznych baliacich papierov.

Náš tip

Čo takto skúsiť zabaliť fľašu whiskey do drevenej krabičky a na záver ju doladiť stuhou či mašľou?

fľaša whiskey ako vianočný darček

Kde hľadať pri kúpe dokonalého darčeka inšpiráciu?

Určite sa vám už stalo, že ste si nevedeli rady. Vaším predstavám o dokonalom darčeku nevyhovovalo nič, na čo ste v obchodných centrách narazili a vy ste už začínali byť zúfalí. Možno vás upokojím. Ľudia hľadajú často správny darček, ale na nesprávnom mieste.

Aby ste si hľadanie uľahčili, skúste najskôr zistiť, aké vhodné miesta  na nákup máte vo vašom okolí. Opýtajte sa známych alebo skúste pohľadať na internete, kde sa nachádza napríklad najbližší darčekový obchod či obchod s dekoračnými predmetmi.

Stačí nazrieť do takýchto predajní, prípadne skúsiť pozrieť internetové obchody a zaručene nájdete mnoho inšpirácie. Nakoniec sa vám môže stať, že z pôvodného tipu na darček sa vykľuje ešte lepší nápad.

Máte nejaké tipy na dokonalý darček? Sem s nimi. Možno tak ostatným pomôžete nájsť tú správnu inšpiráciu. 🙂

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button