Nezaradené

Aké sú výhody travertínu?

aké sú výhody travertínuTento druh vápenca, ktorý vzniká vyzrážaním zo sladkovodných minerálnych, poprípade termálnych prameňov sa mnohým Slovákom spája s najväčšou zrúcaninou na Slovensku – so Spišským hradom a so Spišským Podhradím. Mnohé domácnosti ho ale poznajú z časopisov o bývaní. Píše sa o ňom, že je cenovo dostupný a zároveň moderný. Poďme si o tomto prírodnom kameni a o jeho produktoch povedať viac informácií. Aké sú výhody travertínu?

Originalita travertínu

Skvelou výhodou travertínovej dlažby je jej jedinečnosť. Každý kúsok dlažby je typický niečím iným. Práve vďaka svojej originalite a perfektnému vzhľadu sa ho rozhoduje kupovať čoraz viac ľudí.

Hodí sa nielen do kúpelne, ale prakticky do každej miestnosti v domácnosti.

Nadčasovosť

travertinová dlažbaV prípade travertínovej dlažby, či už exteriérovej, alebo interiérovej, platí, že uchováva hodnotu a trendovosť.

Pri travertíne sa nemusíte obávať, že bude o niekoľko rokov nemoderný. Práve naopak, je nadčasový a v tom spočíva jeho najväčšia výhoda.

Nikdy nebude pôsobiť umelo. Bude sa snažiť vyniknúť, či už ako obklad na stenách, alebo ako dlažba.

Nenáročnosť

A najväčšou výhodou travertínu je jeho údržba. Na jej čistenie vám postačí iba čistá voda, handra a zriedený koncentrát.

Ak sa obávate fľakov, pri čistení travertínovej dlažby sa toho nemusíte báť. Veľkou výhodou travertínu je, že sa na ňom nedrží prach a neusadzuje sa na ňom vodný kameň.

V exteriérových priestoroch vám postačí na čistenie voda z vysokotlakovej hadice. Špinu budete mať odstránenú v priebehu pár minút a ani sa pri tom nenarobíte.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button