Cestovanie

Aké miesta na Slovensku a v okolí sú top pre milovníkov adrenalínu?

Dovolenka, na ktorej len ležíte pri vode alebo chodíte od pamiatky k pamiatke, vás nebaví? Máte radi aktivity, pri ktorých vám tuhne krv v žilách? Vybrali sme pre vás niekoľko miest na Slovensku, v Česku aj v Maďarsku, kde tento pocit môžete zažiť pri raftingu, jazde na zipline alebo pri lezení.

Adrenalinové miesta na Slovensku
Zdroj: Unsplash

Via ferraty na Skalke (Slovensko)

Blízko baníckeho mesta Kremnica leží jedna z našich najadrenalínovejších aktivít. Via ferratový svet ponúka lezecké cesty rôznej náročnosti. Sú od miniferrát i pre deti, po najťažšiu cestu na Slovensku. Označujú jú veľmi príznačne –- F-ÚHA.

Medzi mnohými atrakciami vyniká lanová sieť, padajúca do hĺbky 37 metrov, a visutý most. Je súčasťou ferraty Komín, kde visí 45 metrov nad terénom. S dĺžkou 80 metrov je to najdlhší lanový most v strednej Európe.

Jednou z podmienok vstupu na Via ferratu je povinné poistenie na hory. Chrániť by ste sa mali aj pri ďalších aktivitách. Ak sa chystáte do zahraničia, nezabudnite uzatvoriť cestovné poistenie online.

Povinné poistenie na Ferrate Via Ferrata
Zdroj: Bigstock

Most pri Chomutove nad riekou Hačka (Česko)

Mestečko pri nemeckej hranici takisto vábi milovníkov adrenalínu. Tí si tu môžu vyskúšať bungee jumping z mosta, ktorý spája Chomutov s Horou sv. Šebestiána.

Most je dlhý 336 metrov a týči sa 62 metrov nad riekou Hačka. V súčasnosti je v Českej republike najvyšším, kde sa skáče. Skákať tu môžete s úväzom za nohy, za postroj a tiež v tandeme s ďalším skokanom.

Speleo Rudice (Česko)

Asi 30 kilometrov od Brna, v Moravskom krase, leží obec Rudice s atrakciou, pri ktorej vám stuhne krv v žilách. Na mieste organizujú kurz speleológie.

Počas jeho trvania strávite neuveriteľných 5 hodín v jaskynnom systéme Rudické propadání –- Býčí skála. Tento systém má viac ako 12 kilometrov a je 2. najdlhší v Česku.

Zostúpite na dno 153 metrov hlbokej priepasti, a budete po visutých rebríkoch a lanových traverzoch objavovať jaskyňu, kde pretekajú vody Jedovnického potoka.

Adrenalinová jaskyňa v česku
Zdroj: Bigstock

Zemplén Kalandpark, Sátoraljaújhely (Maďarsko)

Kúsok od hranice medzi Maďarskom a Slovenskom leží park plný adrenalínovej zábavy. Hoci jeho slabšou stránkou môže byť poloha a aj fakt, že ťažko nájdete informácie v inom jazyku než v maďarčine, vykompenzuje vám to množstvom atrakcií.

Tie sa navyše chvália aj niekoľkými „naj“. Je tu najdlhšia lanovka v Maďarsku dlhá 1332 metrov. Najdlhšia a najvzrušujúcejšia bobová dráha v krajine, na ktorej si zajazdíte aj za tmy. Topkou je viac ako kilometer dlhá zipline medzi vrcholmi Szár a Magas. A k tomu je tu aj lezecká stena, vyhliadková veža či možnosť jazdy na nafukovacích kolesách.

Veža UFO, Bratislava (Slovensko)

Naša metropola sa so svojimi pamiatkami a atrakciami pomaly stáva splneným snom každého turistu. Aj tých, ktorí vyhľadávajú adrenalínové zážitky. Dôkazom toho je veža UFO a jej Skywalk, počas ktorého môžete balansovať na okennej rímse vo výške 85 metrov.

Do oblakov sa vydáte v postroji a v sprievode skúseného inštruktora. Ten bude viesť vaše kroky poza okná reštaurácie na ceste za úžasnými výhľadmi na Dunaj a najkrajšie pamiatky Bratislavy.

Veža Ufo v Bratislave adrenalin
Zdroj: Flickr/Bratislavská župa

Rieka Orava (Slovensko)

Orava je veľkým lákadlom pre turistom aj vďaka prírodným scenériám a hradu. Obe veci si, navyše,môžete vychutnať počas raftingu na rieke Orava. Na rozdiel od niektorých iných miest, na tejto rieke sa dá raftovať počas celej sezóny.

Splavované trate sú kratšie i dlhšie, vybrať sa dá dokonca aj 24-kilometrová, ktorú zdoláte za 5 – 6 hodín. Zvoliť si môžete pomalšie aj dobrodružnejšie úseky. Preto si tu na svoje prídu odvážni rafteri i rodiny s deťmi, ktoré ešte nemajú skúsenosti.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button