Ako si vybrať

Aké máte možnosti pri výbere materiálu na obklad krbu?

Ak si staviate rodinný dom, jednou z jeho súčastí môže byť aj krb. Ľudia po nich často „siahajú“, pretože žiadny iný prvok v dome nedokáže navodiť tak príjemnú a pokojnú atmosféru domova ako práve krb.

Ako si vybrať material na obklad krbu
Zdroj obrázka: Autor: JenkoAtaman / Stock.adobe.com

Oceľ a drevo

A to bude ešte len atmosféra, keď prídu Vianoce a ku krbu postavíte pekný 3D stromček! Lepšie to už ani nebude môcť byť! Krb však môže byť sám o sebe dekoratívnym prvkom, ktorý posunie vzhľad miestnosti na vyššiu úroveň. Stačí mu vybrať vhodný obklad. Aké sú možnosti?

Ak budete svoj nový dom ladiť do industriálneho štýlu, jednoznačnou voľbou pre obklad krbu je oceľ. Dostupná je v mnohých prevedeniach, vďaka čomu ju možno skvelo zakomponovať do rôznych interiérov. A to ju robí veľmi obľúbenou.

A čo takto použiť na obklad krbu drevo? Že vám nejde „dokopy“ s plameňmi v krbe? Nebojte sa, pri dodržaní bezpečnostných zásad je naozaj možné krb obložiť aj drevom. A to bez rizika. Výhodou dreva je, že vďaka svojmu nadčasovému vzhľadu sa hodí do klasických aj do moderne ladených interiérov.

Betón, kameň a tehla

Modernou záležitosťou je potom betón. Jeho čisté línie sú totiž ako stvorené do interiérov s moderným minimalistickým dizajnom. Mimochodom, betón dodatočne prispieva k vyhrievaniu miestnosti, keďže má schopnosť akumulovať teplo z krbu.

Podobné vlastnosti ako betón má aj kamenný obklad krbu. Vďaka mnohým prevedeniam a druhom povrchovej úpravy sa však hodí nielen do moderných interiérov, ale aj do domov, ktoré sú zariadené v klasickom štýle.

Ak sa pri obkladaní krbu chcete „pohrať“ nielen s rôznymi farebnými prevedeniami, vyberte si tehlu. Pri tehlovom obklade totiž dizajn určuje aj veľkosť jednotlivých tehál a ich usporiadanie. Bez ohľadu na to, pre akú variáciu sa rozhodnete, tehlový obklad krbu prinesie do vášho interiéru dávku štýlu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button