Domácnosť

Aké detaily by mali rozhodovať pri kompletnej rekonštrukcii detských izieb?

ako sa rozhodnúť pru rekonštrukcií detskej izbyKaždé dieťa túži po vlastnom kráľovstve, po vlastnej detskej izbe, kde bude mať súkromie a zároveň priestor na hranie, záľuby, ale aj na plnenie si školských povinností.

Ak plánujete nanovo zariaďovať detské izby svojim deťom, na ktoré detaily by ste sa mali zamerať?

Vytvorenie študijného kútika

Pri zariaďovaní detskej izby je potrebné dodržiavať zónovanie. V detských izbách nesmú chýbať tieto tri zóny: hracia, spacia a študijná. Práve tej študijnej by rodičia mali venovať najviac pozornosti. Keďže dieťa veľmi rýchlo rastie, je ťažké kúpiť výškovo vyhovujúci stôl a stoličky.

Práve preto sa odporúča orientovať sa na ponuku detských rastúcich stoličiek a rastúcich stolov. Výšku sedacej časti, resp. výšku pracovnej plochy prispôsobíte výške dieťaťa. Ich úlohou je docieliť to, aby dieťa sedelo za stolom správne, nehrbilo sa a nemalo nohy vo vzduchu.

V študijnom kútiku nesmú chýbať otvorené police na odkladanie školských kníh, nástenka, dobrá stolová lampa a priestor na odkladanie písacích pomôcok.

Priestor na odkladanie hračiek

Pri kompletnej rekonštrukcii detských izieb by ste mali myslieť okrem zariadenia študijného kútika, výberu správneho matraca na posteľ, výberu kvalitnej postele aj na odkladanie hračiek. Ak zariaďujete detskú izbu pre syna a dcéru, kúpte dve skrinky, v ktorých budú rozdelené zvlášť hračky pre dievčatá a zvlášť hračky pre chlapcov.

Otvorené police, látkové hand made koše na hračky, ale aj plastové uzatvárateľné boxy, ktoré môžete uložiť pod posteľ poskytnú dostatok úložného priestoru na odkladanie hračiek.

Mohlo by vás zaujímať aj tabuľka veľkosti detské veľkosti

Všade samé farby!

Minimalistický škandinávsky štýl dorazil aj k nám na Slovensko. Ak máte v tomto štýle zariadenú celú domácnosť, v prípade detských izieb to tak nerobte.

Detské izby by mali hýriť farbami, mali by byť plné farebných edukatívnych hračiek, ktoré nebudú zapadať prachom a nemali by chýbať detské obrazy, detské tapety, detské výkresy vašich detí.

Nechajte, nech si dieťa vyberie detské obrazy, koberce s detskými motívmi, ale aj detské fototapety. Nezabúdajte ani na detské farebné obliečky, ideálne s obľúbenými rozprávkovými hrdinami.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button