Domácnosť

7 praktických rád, ako si zariadiť chalupu podľa seba

Potrebujete oživiť svoju chalupu, ale došli vám všetky nápady? Vyberte si jeden z našich. Pripravili sme pre vás niekoľko užitočných rád, s ktorými svoju chalupu zmeníte na nepoznanie.

Návod ako si zariadiť chalupu
Zdroj: Unsplash.com

Cíťte sa na chalupe ako doma

Premeňte chalupu na váš druhý domov. Vezmite si do nej všetko, čo používate doma. Či už ide o kuchynské utierky, mydlá, fén či žehličku.

Určite sa vám niečo z toho skôr či neskôr zíde na chalupe. Počas dažďa oceníte knihy, karty, stolné hry či televízor. Pre istotu si zo všetkého vezmite aspoň niečo, čo vyplní chvíle nudy počas pokazeného počasia.

Ozvláštnite chalupu zeleňou

Preniká vám do chalupy veľa svetla? Vyskúšajte ju oživiť rastlinami. Jedny z najobľúbenejších sú popínavé. Odporúčame umiestniť ich kvetináče do vyššej výšky. Použiť môžete aj tatranský profil, z ktorého zeleň bude visieť nadol a vkusne tak doplní steny vašej chalupy.

Ak nemáte dostatok svetla, do tmavších miestností umiestnite sušené kvety. K tým môžete priložiť staré fotky vašej rodiny v elegantných drevených rámčekoch.

Skrášlite si interiér starým nábytkom

Vždy si dvakrát premyslite, čo idete vyhodiť. Staré stoly či stoličky totiž môžete nalakovať a odrazu budú vyzerať ako nové. To isté platí o nálezoch z blších trhov.

Zaujímavá stolička za elegantným stolom v kombinácii s keramickými nádobami či prútenými košmi dodá vašej chalupe ten správny šmrnc. Rovnako tak môžete v rohoch miestnosti použiť aj nestarnúce terasové dosky, ktoré sa tešia stále väčšej obľube.

Zdroj: Pixabay.com

Vezmite so sebou aj svoje zvieratko

Prítomnosť vášho verného psa či prítulnej mačičky spríjemní atmosféru v každej chalupe. Zvieratá milujú predovšetkým deti. Spravte radosť tomu svojmu.

Pokiaľ nemáte alergiu, určite neoľutujete. So zvieratkom v prostredí vašej chalupy zažijete plno neopakovateľných zážitkov.

Nezabudnite však chalupu prispôsobiť jeho potrebám. Na vstupné dvere primontujte prechodné dvierka. Určite to ocení a v noci vás nebude budiť.

Nepodceňujte kvalitný spánok

Dobrý spánok je zárukou dobrej nálady. Preto nešetrite na kvalitných matracoch komfortných vankúšoch a perinách.

Porozmýšľajte tiež nad čo najväčšou posteľou. Oceníte to vy aj vaši hostia. Obliečky pravidelne perte, staršie nahraďte novými. Výdatný spánok v pohodlí komfortnej postele je na nezaplatenie.

Odmeňte sa kúpeľom

Vaša kúpeľňa by mala byť v prvom rade čistá a funkčná. Je na vás, či si vyberiete sprchový kút alebo vaňu. Možno sa rozhodnete pre oboje.

Skontrolujte však ich tesnenie. Môže sa stať, že nekvalitnou inštaláciou sa vytvorí štrbina, cez ktorú vám bude zatekať. Ak však všetko dobre dopadlo, určite oceníte teplý kúpeľ. Alebo naopak, počas letných horúčav sviežu sprchu.

Pekná čistá a funkčná kúpeľňa
Zdroj: Pixabay.com

Nezabudnite na údržbu a upratovanie

Perfektný stav vašej chalupy dosiahnete pravidelným upratovaním. Pokiaľ čakáte návštevu, povysávajte, utrite prach, opravte alebo rovno nahraďte poškodené časti chalupy.

Vopred zabezpečte najlepší možný stav chalupy. Nenechávajte si to na poslednú chvíľu a radšej začnite aj o niekoľko dní skôr. Vyhnete sa tak mnohým problémom.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button