Návody

5 rád, ako prať záclony v práčke

ako prať záclonyZáclony sú pomerne krehké, preto je dôležité vedieť, ako postupovať pri ich praní. Zle zvolený program a ďalšie aspekty môžu ľahko spôsobiť, že vypraté záclony budú už len na vyhodenie, lebo sa potrhajú. Ako prať záclony v práčke?

1. Pred praním záclony treba zložiť

Pred tým, než pristúpite k samotnému praniu záclon, teda ako ich vložíte do vašej práčky, je vhodné ich najprv zložiť. Nielenže ich ľahšie vložíte do bubna práčky, ale tiež nedôjde počas pracieho procesu k ich roztrhnutiu.

2. Prací program s nízkou teplotou

Ako sme už spomenuli, pranie záclon je špecifické v tom, že ide o krehký materiál, ktorý sa ľahko môže poničiť. Či už periete bavlnené alebo syntetické záclony, vyberte prací program s nízkou teplotou, ideálne do 40 stupňov Celzia.

3. Nízke otáčky

Program nastavte tiež s nízkymi otáčkami, aby pri žmýkaní nedošlo k zničeniu záclon. Príliš vysoké otáčky sú pre pranie záclon úplne nevhodné. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť práčku.

4. Pridajte bieliaci prostriedok

Aby boli záclony aj pri praní za nízkych teplôt a nízkych otáčkach opäť perfektne čisté, pridajte okrem aviváže tiež bieliaci prípravok. Skoro nutnosťou je to v prípade, ak  periete záclony z kuchyne, ktoré sú predsa len viac špinavé než napríklad záclony zo spálne. Prečítajte si aj článok ako vybieliť záclony.

5. Použite vrecúško na záclony

vrecko na pranieRoztrhnutiu záclon počas prania možno účinne zamedziť tým, že si na ne kúpite špeciálne vrecúško. Do neho stačí záclony vložiť, vrecúško uzavrieť a vložiť ho do práčky.

Vrecko na pranie je opatrené špeciálnym zipsom s plastovým jazdcom, ktorý nepoškodí bielizeň. Ma na sebe aj pútko na zavesenie a môže slúžiť aj ako kôš na použité jemné prádlo. Potom sieťku len zapnete a vložíte do bubna práčky.

Vo chvíli, keď už pranie záclon nepomáha k ich obnove, prichádza na rad otázka zaobstarania nových.

Kvalitné záclony do bytu kúpite za pekné ceny na tejto stránke. Lacné záclony z tohto e-shopu vám vydržia niekoľko rokov, a to aj pri častom praní.

Je ale treba mať na pamäti všetky zásady, ktoré sme predstavil vo vyššie spomínaných bodoch. Inak novo kúpené záclony môžete vyhodiť pokojne už po pár mesiacoch. Na postup prania záclon si zvyknete, ide len o to, aby ste k tomuto úkonu nepristupovali príliš ľahostajne.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button