Nezaradené

Aké sú výhody inteligentnej domácnosti?

smarterhome-inteligentna-domacnostVďaka inteligentnej domácnosti môžete jednoducho ovládať klimatizáciu, kúrenie, osvetlenie alebo garážové brány, či iné bezpečnostné systémy. Nemusíte preto vstávať z gauča a dokonca nemusíte byť ani doma. Celý systém je šikovne prepojený s mobilnou aplikáciou, ktorú spustíte v mobile, tablete alebo na PC, stačí vám pripojenie na internet.

Vďaka inteligentnému bývaniu ušetríte množstvo času a energie, ktorú by ste inak vynaložili na rutinné činnosti ako je vetranie, zmena intenzity osvetlenia či nastavenie teploty na optimum. Nechajte svoj domov fungovať ako celok a pracovať pre vás. Bude sa vám žiť jednoduchšie a s vedomím, že je o vás a vašu rodinu dokonale postarané.

Svetlo a teplo ovplyvňujú vašu pohodu, regulujte ich automaticky

Ráno sa prebudíte do teplého domova, v noci sa teplota vo vašom dome automaticky stlmí, aby bol váš spánok nerušený. A čo keď nebudete doma? Systém nastaví úsporný režim.

V lete môže klimatizácia strážiť rozdiel vonkajšej a vnútornej teploty. V inteligentnej domácnosti si môžete nastaviť individuálnu teplotu pre každú miestnosť, režimy, časové plány a mnohé ďalšie ochranné funkcie. Intenzita a farba svetla majú veľký vplyv na duševné rozpoloženie človeka počas dňa. Svetlo vytvára pohodu a „teplo“ vášho domova.

Vytvorte si automatický plán osvetlenia na mieru. Systém dokáže osvetlenie sám regulovať podľa dennej doby, takže pri nočnej návšteve kúpeľne rozsvieti svetlá len natoľko, aby ste videli na cestu, ale neboli oslnení. Senzory pohybu sú tiež samozrejmosťou inteligentne riešenej domácnosti.

Znížte si prevádzkové náklady na bývanie!

Myslite ekonomicky a uľavte vášmu rodinnému rozpočtu znížením nákladov na prevádzku domácnosti. Inteligentný dom efektívne reguluje zdroja tepla a chladu, ktoré sú najväčšími žrútmi energie.

Ak chcete mať prehľad o spotrebe energií vo vašej domácnosti, začnite s používaním „smart“ elektromerov, vodomerov a meračov spotreby plynu. Spotrebu každého prístroja budete mať ako na dlani vo vašom mobile alebo tablete.

Vďaka inteligentnej domácnosti máte svoj dom stále pod drobnohľadom, aj keď ste na opačnom konci zemegule. Inteligentný dom sa sám stará o svoje bezpečie a automaticky vás informuje o všetkých neobvyklých situáciách, ktoré nastanú.

Prispôsobte si jednotlivé funkcie meniacim sa potrebám vašej rodiny a venujte sa viac sebe a svojim blízkym. Inteligentná domácnosť sa sama automaticky postará o vaše pohodlie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button