Záhrada

Záhrada pred príchodom jari ožije novým životom

Patríte k majiteľom nehnuteľnosti, ktorej súčasťou je aj záhradka? Prirodzene sa o ňu musíte starať, inak by vám doslova prerástla cez hlavu. Na jej starostlivosť však potrebujete zariadenia, ktoré vám celý proces uľahčia.

Ako pripraviť záhradu na príchod jari
Zdroj obrázku: veres szilard / Shutterstock.com

Stromy a kríky musia mať dobrý tvar

Bežná motorová píla je jedným z najvšestrannejších a najvýkonnejších nástrojov, aké kedy človek vytvoril. Je to dokonalý nástroj na rezanie a orezávanie stromov, konárov a kmeňov v záhrade alebo v lese.

Reťazové píly sa používajú na rôzne záhradné práce a ak máte na svojom pozemku kríky, stromčeky alebo kúrite drevom, potom je motorová píla nevyhnutným pomocníkom v záhrade.

Motorové píly sa skladajú z dvoch častí. Prvou zložkou je motor, ktorý poháňa reťaz, ktorá sa používa na rezanie dreva.

Druhým komponentom je samotná reťaz, ktorá je vyrobená z kovu s ostrými zubami určenými na rezanie dreva. Motorové píly sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a typoch v závislosti od typu práce, ktorú je potrebné vykonať. Môžete ich použiť napríklad na rezanie kmeňov, čistenie krovia a rezanie stromov na potrebnú veľkosť. Sú tiež skvelé na stavbu vecí, ako sú paluby a ploty.

Trávnik ako na anglickom predmestí

Spolu s motorovou pílou je veľmi dôležitým nástrojom kosačka, s ktorou sa pravidelne budete starať o váš trávnik.

Záhradkár musí pred každým použitím nabiť batériu, hoci niektoré novšie modely majú automatický nabíjací systém, ktorý umožňuje ich dobíjanie počas používania, prípadne môžete mať elektrickú či benzínovú kosačku.

Bez ohľadu na konštrukciu alebo pohon fungujú všetky kosačky rovnakým spôsobom: kosia trávu tak, že z povrchu trávnika odstraňujú jednotlivé steblá trávy, aby cez ne mohli vyrásť nové výhonky.

S príchodom jari a leta budete tak musieť svoju zazimovanú kosačku znova pripraviť na sezónu, kedy bude v pravidelnej prevádzke. Kvalitný servis je to, čo ju udrží fungovať dlhé roky bez toho, aby vás potrápila nejakými technickými problémami.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button