Nezaradené

Využite možnosť refinancovania a výhody študentských pôžičiek

Refinancovanie úveru. Čo to znamená?

refinancovanie úveruZ času na čas príde v živote človeka okamih, keď musí siahnuť po úvere či pôžičke. Pokiaľ si chceme zaobstarať vlastné bývanie alebo investovať do rekonštrukcie domu či kúpiť nové auto, nevyhneme sa úveru alebo hypotéke. Jedine v prípade, že by sme mali pomerne slušné bankové konto a nemuseli si robiť starosti s financiami. Takým šťastlivcom je však dnes málokto.

Sú medzi nami aj takí, ktorí siahnu po úvere viackrát, čo znamená, že im mesačné splátky hypotéky „odkroja“ poriadnu kus z výplaty. Existuje však veľmi výhodné riešenie práve pre túto skupinu klientov.

Tou možnosťou je tzv. refinancovanie úveru, čo v laickom ponímaní znamená spojenie všetkých alebo viacerých úverov do jedného.

No aj v tomto prípade platí, že si treba veľmi dobre zvážiť ponuky refinancovania, podmienky a hlavne to, či sa mi refinancovanie mojich úverov oplatí alebo nie. Nie vždy totiž plynú z toho pre klienta iba výhody.

Refinancovať – áno či nie?

V dnešnej dobe je tok informácií dostatočný na to, aby sme takmer všetci minimálne počuli o pojme refinancovanie úverov. A možno niektorí, ktorí čerpajú nejaký úver alebo úvery, boli oslovení inou bankou kvôli refinancu. A sú aj takí, ktorí majú osobnú skúsenosť a vedeli by poradiť ostatným. Tak či onak, skôr než sa pre tento krok rozhodneme, treba dobre zvážiť kroky predchádzajúce.

Nie v každom prípade je refinancovanie úveru výhodné, ale vo veľkej väčšine áno. Dôkazom sú tri výhody, ktoré môžeme získať: nižšie úroky, lepšie podmienky a v neposlednom rade aj väčšiu slobodu. Inak povedané, vďaka refinancovaniu preplatíme menej peňazí, môže sa nám znížiť mesačná splátka a možno získame aj dodatočné finančné prostriedky.

Finančná injekcia pre študentov

Bankové i nebankové inštitúcie sa snažia myslieť na všetky vekové skupiny, čo sa týka finančnej pomoci a podpory.

Mnohé z nich majú vo svojej ponuke aj študentské pôžičky, ktoré oproti klasickým úverom poskytujú množstvo zaujímavých výhod. Podmienky získania sú podobné ako pri spotrebných úveroch, ale sú zvýhodnené nízkymi úrokmi s možnosťou začiatku splácania pôžičky až po ukončení štúdia.

Okrem toho ide zvyčajne o bezúčelové pôžičky, preto môžu študenti peniaze použiť na akékoľvek výdavky spojené so štúdiom. Možno povedať, že pôžičky pre vysokoškolských študentov majú jednoznačne viac výhod / nízke alebo žiadne poplatky za poskytnutie pôžičky, začiatok splácania až po ukončení štúdia, dlhá doba splácania, výhodný úrok, bez dokladovania príjmu/ ako nevýhod. V podstate jedinou nevýhodou študentskej pôžičky je potreba ručiteľa.

Cesta k výhodnej študentskej pôžičke nie je vôbec náročná, ako by sa možno na prvý pohľad zdalo.

V dnešnej technicky vyspelej dobe môžete získať takúto pôžičku online do niekoľko hodín a predbežné schválenie do pár minút. Vďaka tejto finančnej injekcii môžete pokojne študovať a zlepšiť si svoje životné podmienky počas štúdia, ktoré je rovnako náročné na čas, ako aj na peniaze.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button