Deti

Uspávanka, náručie či mäkké obliečky – čo všetko je potrebné pre uspávanie dieťaťa?

V láske sa rodíme, vyrastáme a dospievame. Pre budovanie imunity a sily je práve nočný spánok jedným z najdôležitejších. V tejto fáze dňa sa aj naďalej rozvíjajú rastové hormóny a mozog spracováva všetky prichádzajúce signály. Môžeme teda hovoriť o navonok pokojnom nočnom režime, pričom už aj detské telíčko pracuje na „plné obrátky“. Upokojovať aj tak treba, ale ako?

Kvalitné obliečky pre deti
Zdroj obrázku: Dragana Gordic / Shutterstock.com

Láskavý prístup a uspávanka

Najlepšie ho precítiť od mamy. Môžeme preferovať zaspávanie hojdaním, spievaním alebo samostatne na lôžku, nič však nie je milšie maminmu náručiu.

Bábätku je známy len jeden prívetivý hlas, tíšenie a mojkanie, čomu sa nevyrovná žiadna príručka o uspávacích metódach. Liekom na všetky detské problémy je jednoznačne mama!

Kvalitné obliečky sú základ

Ak práve mamine ruky nevládzu, dieťa je pohládzané vláknami obľúbených detských obliečok pri vynikajúcej priedušnosti a trvalej elasticite.

Pri bábätkách viac ako na stálosť strihu myslíme na kvalitu, ktorá zabezpečí materiály bez podráždenia pokožky, bez obsahu halogénov, ťažkých kovov a pesticídov. Takto komplexne podporujeme čistotu životného prostredia, pričom nám v samej podstate ide „len“ o komfortný detský spánok.

Uspávanie nesie svoj príbeh

Dieťa je síce maličké, ale zato schopné vnímať všetky okolité podnety. A pri takom drobcovi sa ich počas dňa udeje habadej. Mozog bábätiek spracováva, triedi a vytvára súvislosti pre ďalšie nové zážitky. Najjednoduchšie sa nám predsa učí v útlom veku spôsobom tabula rasa.

Čistá, mladá, nepopísaná tabula sa vžije do každého rozprávkového motívu na obliečkach a Jersey plachtách. Nachádzame pre ne idoly animovaných filmov, príbehov, ponúkaných v štandardných rozmeroch alebo pre ozaj veľkolepé uspávanie.

Mamičkino náručie im tak nahrádzajú príjemné detské obliečky či jemné obliečky do malej postieľky.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button