Uspávanka, náručie či mäkké obliečky – čo všetko je potrebné pre uspávanie dieťaťa?

V láske sa rodíme, vyrastáme a dospievame. Pre budovanie imunity a sily je práve nočný spánok jedným z najdôležitejších. V tejto fáze dňa sa aj naďalej rozvíjajú rastové hormóny a mozog spracováva všetky prichádzajúce signály. Môžeme teda hovoriť o navonok pokojnom nočnom režime, pričom už aj detské telíčko pracuje na „plné obrátky“. Upokojovať aj tak treba, ale ako?

Kvalitné obliečky pre deti
Zdroj obrázku: Dragana Gordic / Shutterstock.com

Láskavý prístup a uspávanka

Najlepšie ho precítiť od mamy. Môžeme preferovať zaspávanie hojdaním, spievaním alebo samostatne na lôžku, nič však nie je milšie maminmu náručiu. Bábätku je známy len jeden prívetivý hlas, tíšenie a mojkanie, čomu sa nevyrovná žiadna príručka o uspávacích metódach. Liekom na všetky detské problémy je jednoznačne mama!

Kvalitné obliečky sú základ

Ak práve mamine ruky nevládzu, dieťa je pohládzané vláknami obľúbených detských obliečok pri vynikajúcej priedušnosti a trvalej elasticite. Pri bábätkách viac ako na stálosť strihu myslíme na kvalitu, ktorá zabezpečí materiály bez podráždenia pokožky, bez obsahu halogénov, ťažkých kovov a pesticídov. Takto komplexne podporujeme čistotu životného prostredia, pričom nám v samej podstate ide „len“ o komfortný detský spánok.

Uspávanie nesie svoj príbeh

Dieťa je síce maličké, ale zato schopné vnímať všetky okolité podnety. A pri takom drobcovi sa ich počas dňa udeje habadej. Mozog bábätiek spracováva, triedi a vytvára súvislosti pre ďalšie nové zážitky. Najjednoduchšie sa nám predsa učí v útlom veku spôsobom tabula rasa.

Čistá, mladá, nepopísaná tabula sa vžije do každého rozprávkového motívu na obliečkach a Jersey plachtách. Nachádzame pre ne idoly animovaných filmov, príbehov, ponúkaných v štandardných rozmeroch alebo pre ozaj veľkolepé uspávanie. Mamičkino náručie im tak nahrádzajú príjemné detské obliečky či jemné obliečky do malej postieľky.

Mohlo by vás zaujímať

Návod ako zabaviť deti v zime

Ako zabaviť deti počas zimného obdobia?

Na záver zimy si ešte nejaký čas musíme počkať. Aj keď na začiatku zimy to …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.