Nezaradené

Tlač letákov: Viete, na čo sa zamerať?

Plánujete tlač letákov? Poradíme vám, na čo si dať pozor. Aj zdanlivé drobnosti totiž môžu rozhodnúť o tom, či zákazníkov váš leták zaujme. Snažte sa preto odlíšiť od konkurencie a výber materiálu, gramáže alebo formy nepodceňujte.

Ako si nechať vytlačiť letáky na mieru

Jednoduchá grafika, čitateľný font a fotografie

Pri tlači reklamných letákov je dôležitá pútavá grafika. Stavte na originalitu. Pamätajte však na to, že menej je častokrát viac. Zabudnite na rozsiahle odstavce. Sústreďte sa na stručné a jasné vety, veľké nadpisy a medzititulky. Okrem základných informácií o produkte nesmú na letáku chýbať ani logo, kontaktné informácie a kvalitné fotografie.

Správny materiál je základ

Ofsetový, samolepiaci, exkluzívny alebo reflexný papier? Vybrať si z bohatej ponuky môže byť ťažké. V prípade, že si nie ste istí, aký papier pre tlač letákov vybrať, vypýtajte si od tlačiarne vzorkovnicu, z ktorej si vhodný materiál ľahko vyberiete. Takú možnosť ponúka svojim zákazníkom napríklad tlačiareň Point4me.

V poslednom čase sú obľúbené recyklované materiály s ekologickou certifikáciou, vďaka ktorým šetríte prírodu. Využiť sa však dajú aj rôzne úpravy letákov. Reklamné letáky si môžete nechať vytlačiť v čiernobielom, alebo farebnom variante. Papier sa navyše dá pokryť lesklou alebo matnou povrchovou vrstvou. Jednotlivé typy sa od seba z hľadiska využitia príliš nelíšia. Všeobecne sa však dá povedať, že lesklé letáky majú sýtejšie farby.

Materiál na tlač letákov

Gramáž vyberajte podľa typu letáka

Na tlač letáčikov je najvhodnejší papier s gramážou 115 až 150 g/m², s ktorým sa vám bude skvele pracovať. Môžete ho ľubovoľne skladať alebo prehýbať. Ak chcete, aby bol papier pevnejší a pôsobil luxusnejším dojmom, siahnite po vyššej gramáži. Pre pozvánky a vouchery je ideálny papier s gramážou 200 až 300 g/m².

Harmonika, paralelný alebo zavinovací falc?

Medzi najčastejšie formy skladaných letákov patria harmonika, paralelný falc a zavinovací falc. Ak chcete u zákazníkov prebudiť fantáziu, vyberte si reklamný leták s paralelným falcom. Tieto štvorstránkové letáky sa využívajú napríklad na jedálne lístky.

Leták poskladaný do harmoniky je preložený na tretiny, po rozložení má teda šesť strán. Tento typ letákov je ideálny napríklad na turistické mapy. V zavinovacom falci je leták zložený na tretiny a jeho vonkajšie časti sa skladajú dovnútra. Tento variant je populárny hlavne pre tlač letákov na rôzne obchodné veľtrhy. Všetky tri varianty tvoria po rozložení jeden list. Tlač letáka je možná aj v neskladanej forme.

Kde si nechať vytlačiť letáky

Výroba letákov je možná v rôznych formátoch – A4, A5, A6, A7 alebo DL. Vždy záleží na tom, na aký účel potrebujete leták vytlačiť. Na vouchery či pozvánky je vhodný formát DL, ktorý ľahko vložíte do obálky.

Expresná tlač na mieru

Najjednoduchší spôsob je tlačiť letáky online. Z pohodlia domova si vyberiete formu, materiál aj gramáž. Ak potrebujete kvalitne vytlačené letáky, obráťte sa na profesionálov z Point4me. Okrem rýchlosti spracovania určite oceníte aj možnosť tlače na mieru.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button