Domácnosť

Staviate dvojposchodový dom? Toto bude musieť byť jeho súčasťou

O rozdieloch medzi bývaním v byte a v rodinnom dome zrejme netreba hovoriť. Ale rozdiely sú aj medzi v súčasnosti populárnymi bungalovmi a klasickými dvoj, či viac poschodovými domami. Minimálne v tom, že pri plánovaní vášho nového domu, ktorý bude mať aspoň dve poschodia, musíte myslieť na pár extra vecí naviac.

Ako postaviť dvojposchodový dom
Zdroj obrázka: Autor: Belskih / Shutterstock.com

Schody ako do neba. Alebo aspoň na poschodie

Asi najhlavnejšou z týchto vecí je schodište. Potrebujete sa predsa nejakým spôsobom dostať na vyššie poschodie. Klasikou spomedzi domových schodíšť sú samonosné drevené schody. Drevo je vysokokvalitným materiálom a takéto schodište sa bude vyznačovať dlhou životnosťou, počas ktorej nestratí nič na svojej stabilite.

Výroba drevených schodov naviac nie je obmedzená len na jeden typ. Samonosné drevené schodištia môžu byť priamočiare, zmiešanočiare s lomeným oblúkom, zakrivené, či kombinované. Stačí si vybrať podľa toho, aký typ sa najviac hodí do vášho domu.

Aj strešné okná môžu mať efektívne tienenie

Takže prístup na vrchné poschodie je vyriešený. V závislosti od toho, ako budete mať „riešené“ vrchné poschodie, v niektorých miestnostiach možno budete potrebovať strešné okná. A ako na všetky okná aj na tieto patrí nejaký tieniaci prvok.

V súčasnosti sú populárne rolety, ktoré sa v mierne zmenenej podobne vracajú na naše okná po tom, čo ich pred rokmi „vytlačili“ interiérové žalúzie. Ak potrebujete zatieniť strešné okno v spálni, či v detskej izbe, skvelou voľbou sú efektívne zatemňujúce rolety pre strešné okná.

Tie nedajú svetlu žiadnu šancu. Vďačia za to jednak látke, ale aj kefovým tesneniam po stranách, ktoré zabraňujú svetlu, aby prenikalo cez malé škáry. Samozrejme ak nechcete úplnú tmu, môžete roletu zataviť v akejkoľvek polohe, aby ste si do miestnosti pustili presne toľko svetla, koľko potrebujete.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button