Auto-moto

Renault Arkana: Prekvapivo štýlový a praktický SUV automobil

Renault Arkana patrí do skupiny automobilov, ktoré v sebe spájajú štandardné úžitkové vlastnosti s tými športovými – ide o SUV. Ak hľadáte štýlové a praktické vozidlo, pri ktorom si nebude musieť siahnuť hlboko do vrecka, Renault Arkana splní, či dokonca prekoná vaše očakávania.

Renault Arkana recenzia
Zdroj foto: hedgehog94 / Shutterstock.com

Základná charakteristika

Automobil je spojením elegancie a štýlu – robustná karoséria, vyvýšená pozícia vodiča a prekvapivo dobré jazdné vlastnosti.

Rozmerovo patrí Renault Arkana (dĺžka cca 4,5, šírka 2 a výška 1,5 metra) k menším SUV-coupé. Rovnako, ako pri iných modeloch Renault, aj tu nájdeme typické predné osvetlenie Pure Vision v tvare písmena C, chrómový lem na blatníkoch či ozdobný prvok na spodnej časti dverí.

Interiér Renault Arkana

Kým vám vonkajší vzhľad auta okamžite učaruje, interiér jemne zaostáva. Štandardná verzia vás sklame mäkčeným lesklým plastom a látkovými sedadlami. Modely z edície RS Line však dostanete aj v koženej a vyhrievanej verzii.  V štandardnej výbave nechýba ani 7 palcová dotyková obrazovka.

Pozitívom je tiež priestrannosť – automobil poskytuje dostatok miesta pre vodiča a spolujazdcov. Život vám uľahčí aj veľký kufor (viz. nižšie v článku).

Možnosti motora

K dispozícií sú 3 typy motorizácie – 1,3 litrový benzínový motor s výkonom 138 (TCe140 EDC) alebo 156 (TCe 160 EDC) koní a 1,6 litrový hybridný motor ( E-TECH Hybrid 145) s výkonom 141 koní. Spoločnosť predpokladá, že práve toto bude najpredávanejší typ motora.  Všetky možnosti disponujú výhradne automatickou prevodovkou.

Zaujímavosť: Technológia E-tech hybridného motora je založená na skúsenostiach spoločnosti Renault vo Formule 1 a je s ňou spojených až 150 patentov.

Objem kufra

Renault Arkana disponuje kufrom o objeme 513 litrov (ak sklopíte zadné sedadlá získate takmer 1300 litrov). Výhodou je aj “tajná priehradka”, tzv. kufor s podlahou. Ak ju nadvihnete, odhalí sa vám ďalší úložný priestor 96×96 cm veľký, s hĺbkou 17 cm.

Pozn.: Objem kufra pri hybridnom E-TECH motore je o niečo menší – 480 litrov.

Zhrnutie

Aké sú teda klady a zápory automobilu Renault Arkana?

Klady – elegantný vzhľad a čisté línie, možnosť šetrného hybridného motora, bohatá štandardná výbava, priestranný interiér a kufor.

Zápory – bez možnosti manuálnej prevodovky, nie až tak svižné zrýchlenie vozidla, predné sedadlá bez možnosti nastavenia sklonu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button