Cestovanie

Rekordné zľavy: Letenky do New Yorku za 219 eur (máj 2022) + itinerar!

New York, New York, kto by ho len nepoznal. Mnohými uznávaný, milovaný, ale aj zatracovaný. Mesto, ktoré je charakteristické tým, že je večne živé a nikdy v ňom ruch neutíchne. Či je skoré ráno, hlboká noc, vždy tu nájdete život.

Kým naše plány na cestovanie postupne počas roka umierali, momentálne je na čase sa zobudiť do krásneho dňa a začať sa tešiť na opäť akčný život! Koronavírus priniesol aj v tomto odvetví obrovské zľavy a lacné letenky majú len tí najrýchlejší. Cestovanie do USA sa stalo tento rok prakticky nemožným, no budúci rok si ho 100%-ne vynahradíme!

Dokonca i tí, čo zarábajú strednú či minimálnu mzdu si konečne budú môcť dovoliť výlet vo veľkomeste ako je New York! Hľadali sme najväčšie zľavy, no presvedčte sa sami:

Letenky nájdete na portáloch ako je kiwi.com či momondo.co.uk.

Nezabudnite na cestovné povolenie ESTA

Vedeli ste, že na vycestovanie do USA už nepotrebujete víza? V prípade, že do USA cestujete za poznaním a dovolenkou, stačí vám len cestovné povolenie ESTA viza. Toto povolenie si zabezpečíte rýchlo a jednoducho vyplnením online formuláru. Spoznajte krásu New Yorku, tak ako ho iní ešte nepoznajú.

Ak si ho zakúpite teraz a náhodou sa rozhodnete nevycestovať, neprepadne vám. Platí totižto po dobu 2 rokov, čo je naozaj dlhá doba. Esta visa je dobré mať vybavené čo najskôr, tak aby ste mali istotu, že vaša cesta, a teda cestovná autorizácia bude schválená.

Vyplnenie formuláru vám zaberie pár minút, následne musíte počkať na odpoveď (schválená/neschválená). V prípade zamietnutia sa obráťte na agentúru Estavisa.sk, ktorá vám pomôže s vybavovaním nasledovných procesov vo váš prospech.

Základný itinerar v meste NEW YORK

Po zakúpení letenky a cestovného povolenia ESTA VISA, vám odporúčame pripraviť si itinerar. My by sme vám chceli v článku predstaviť tak trochu iný New York, než je popisovaný v klasických článkoch.

New York totižto nie je len Socha Slobody, Empire state building, obchody, mrakodrapy a rušné ulice. Prečítajte si čo všetko New York ponúka a možno práve tým si vás získa.

Zoov New Yorku

Začnime pri zvieratkách, aj tie totižto nájdete v tomto pulzujúcom meste. Menšia Zoo sa nachádza priamo na Manhattane v Central Parku.

Túto zoo môžete poznať aj zo známej rozprávky Madagaskar. Ďalšiu nádhernú Zoo nájdete aj v časti Bronx. Patrí medzi najväčšie a najznámejšie v celom USA. Pokojne si na ňu vyhraďte aj celý deň. V tejto Zoo zaručene zabudnete na to, že sa nachádzate v rušnom meste.

Botanická záhrada

Ak pred zoologickými záhradami uprednostňujete tie s rastlinami, v Bronxe sa zdržte dlhšie. Okrem Zoo sa tam totižto nachádza aj prekrásna botanická záhrada. Je radená medzi tie najkrajšie botanické záhrady v USA.

Dostanete sa sem veľmi jednoducho, nachádza sa tu hneď niekoľko staníc metra. Bronx mal v minulosti veľmi zlé meno. Ale dnes sa tam naozaj nemusíte ničoho obávať. Milovníci všakovakých kvetín a rastlín sa tu nebudú vedieť vynadívať.

Parky v New Yorku

Ostaňme ešte chvíľku pri zeleni a prírode. New York má okrem mrakodrapov aj nádherné zelené parky. Najznámejším new yorským parkom je bezpochyby Central Park.

Nachádza sa priamo v srdci rušného Manhattanu, ale park je tak obrovský, že tu skutočne načerpáte síl a zabudnete, že ste uprostred pulzujúceho mesta. V Central Parku môžete blúdiť aj celý deň. Len tak oddychovať, prechádzať sa, prenajať si bicykle a prejsť si park na kolesách.

Nachádza sa tu niekoľko jazier, takže si tu môžete vychutnať aj romantický piknik vo dvojici. Jeho rozloha je neuveriteľných 843 akrov (je obdĺžnikového tvaru s rozmermi 4 km × 800 m).

Okrem Central Parku nájdete priamo na Manhattane aj menšie parky, samozrejme nie v takých gigantických rozmeroch akým je Central Park. Napr. pri Flatiron Building sa nachádza Madison Square Park. Nájdete tu aj lavičky na sedenie, ale miestni sú zvyknutí si odpočinúť v teplých mesiacoch aj priamo na tráve. Ďalšími malinkými parkami sú Union Square Park, Washington Square Park a pod.

Múzeá v New Yorku

New York doslova prekypuje múzeami. Ak si zabezpečíte cestovné povolenie ESTA a rozhodnete sa spoznať krásu New Yorku, rozhodne navštívte aspoň jedno jeho múzeum.

Naozaj neoľutujete, múzeá sú obrovské a krásne. Najmä v zlom počasí sú skvelou možnosťou ako tráviť newyorský deň. Stačí si len vybrať podľa toho aká tematika vás zaujíma. C

entral park lemuje Museum Mile (muzeálna míľa). V tejto muzeálnej míli nájdete asi najväčšiu koncentráciu múzeí na svete. Nachádza sa tu napr. Museum of the City of New York, Metropolitan Museum of Art, Goethe House German Cultural Center, Jewish Museum  a iné. Ak by vám  muzeálna míľa nestačila, New York ponúka množstvo ďalších zaujímavých múzeí.

Výlety do NEW YORKU sú hitom roka 2022

Ak ešte stále premýšľate či vycestovať alebo nie, radšej si zakúpte letenky a následne ich stornujte, tak aby zľavové letenky už neboli vykúpené. Očakáva sa aj, že pri veľmi vysokom záujme, ceny leteniek budú stúpať, a preto odporúčame ich zakúpenie čo najskôr. Prajeme vám šťastnú cestu!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button