Zdravie a krása

Preventívne prehliadky by ste mali absolvovať aj inde ako u zubára

O zdravie je potrebné dbať, to je jasné zrejme každému. Avšak množstvo ľudí svoje zdravie príliš nerieši až pokiaľ u nich nenastanú nejaké zdravotné problémy. Pritom množstvu problémov sa dá predísť tým, že o svoje zdravie sa budeme starať na pravidelnej báze.

Aké sú povinné preventívne prehliadky
Zdroj obrázka: Autor: fizkes / Shutterstock.com

Množstvo z nás chodí len k zubárovi

To nemusí nutne znamenať, že pri každej príležitosti absolvujete liečebný kúpeľný pobyt. I keď aj to je dobrá cesta k prevencii a hlavne s individuálnym liečebným programom založenom na vašom zdravotnom stave.

Najjednoduchším spôsobom ako mať „prehľad“ o svojom zdravotnom stave, sú však preventívne prehliadky. Pri tomto slovnom spojení si majorita ľudí predstaví preventívne prehliadky u zubára.

Na tom by ešte nebolo nič zlé, ale bohužiaľ platí aj to, že majorita ľudí iné ako preventívne prehliadky u zubára ani nerieši. Maximálne pri ženách k tomu môžeme pridať preventívne prehliadky u gynekológa.

Včasná diagnostika ochorenia vždy zohráva kľúčovú úlohu

Pritom minimálne „preventívky“ u svojho všeobecného lekára dokážu odhaliť rôzne zdravotné problémy už v začiatkoch, keď sa proti nim dá efektívne zakročiť. Takže ak si na svoju poslednú preventívnu prehliadku u „obvoďáka“ ani nespomínate, je čas sa objednať.

To však nie je všetko. Pre pánov môže byť užitočná aj preventívna urologická prehliadka. Rôzne ochorenia a nádory, pri ktorých je veľmi dôležitá včasná diagnostika, sa totižto nevyhýbajú ani oblastiam, ktoré „spadajú“ pod urológiu.

Pre množstvo mužov je však návšteva urológa príliš chúlostivou záležitosťou. Avšak v moderných klinikách môžete čakať objednanie na presný termín bez toho, aby ste trávili dlhý čas v čakárni s množstvom ďalších pacientov a žiadnym súkromím. Absencia diskrétnosti môže totižto byť presne tým, čo vám doteraz v návšteve urológa bránilo.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button