Domácnosť

Prečo za ukladanie podlahy platiť, keď to zvládnete svojpomocne?

Rôzne druhy podláh už pred niekoľkými rokmi spoľahlivo ukončili trend pokladania kobercov po celých miestnostiach. Začalo to rôznymi gumami na podlahu, ktoré často imitovali kedysi drahšie laminátové podlahy.

Návod ako uložiť podlahu svojpomocne
Zdroj obrázka: Autor: Patryk Kosmider / Shutterstock.com

Ani pri vinylovej konkurencii sa laminát nestratí

Keď sa laminátové podlahy stali dostupnejšími, stali sa jednoznačne najpopulárnejšou voľbou všetkých, ktorí sa chystali svoju domácnosť vynoviť práve novou podlahou. Aj keď v súčasnosti získavajú (alebo už aj získali) pozíciu lídra na trhu vinylové podlahy, laminát má stále čo ponúknuť.

Je to preto, že laminátové podlahy sú v porovnaní s vinylovými výrazne lacnejšie a tak, keď máte obmedzený rozpočet, budete sa musieť uspokojiť „len“ s laminátom (prípadne aspoň v niektorých miestnostiach). To však nie je nič zlé. Počas dlhých rokov, keď boli laminátové podlahy jednoznačnou špičkou na trhu, sa dostatočne overili a báť sa ich nemusíte ani v súčasnosti.

Len ťažko si to predstaviť jednoduchšie

A nemusíte sa báť (rovnako ako pri vinylových podlahách) ani pokládky. Je to jednoduchá záležitosť, ktorú zvládnete aj svojpomocne.

V podstate je na pokladaní laminátovej podlahy najväčšou „babračkou“ rezanie posledných dosiek v rade. Ak máte vhodnú a spoľahlivú aku pílu, určite ju využite. Uľahčíte si tým prácu a vďaka napájaniu z batérie nemusíte za sebou „ťahať“ žiadny kábel a riešiť prívod elektrickej energie.

Samotné pokladanie už je hračka. Vrátane zacvakávacieho systému, vďaka ktorému jednotlivé časti podlahy do seba jednoducho „naklikáte“. Žiadne lepenie ani nič podobné. Len netreba zabudnúť na podklad pod podlahu.

Ak bývate v byte a zvolíte si účinnú kročajovú izoláciu, ktorá pohltí zvuky vašich krokov, ale aj napríklad posúvania stoličiek po podlahe, či detského vystrájania, urobíte tým zásadný krok pre udržanie dobrých vzťahov so susedmi pod vami.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button