Prečo

Prečo mať havarijné poistenie?

odporúčania prečo mať havarijne poistenieNa cestách častokrát stačí len sekunda a o nepríjemnosti máte postarané. Ľahko sa môže stať, že vám auto poškodí prírodný živel, stane sa terčom vandalov alebo sa na ňom poškodí čelné sklo. Všetky tieto prípady znamenajú jediné – dodatočné výdavky, ktorým sa nikto z nás nepoteší. Je však spôsob, ako sa takejto nepríjemnej situácii vyhnúť, a tou je havarijné poistenie.

S uzatvoreným havarijným poistením máte nárok na náhradu škody v prípade havárie, vandalizmu, vyčíňania prírodného živlu alebo odcudzenia vášho auta. Vďaka poistke vám tak neostanú oči pre plač, ale vzniknutú škodu vám preplatí poisťovňa.

Navyše, aj havarijné poistenie si môžete prispôsobiť pomocou rôznych typov dobrovoľných pripoistení. Jednotlivé pripoistenia rozširujú poistné krytie a zaručujú vám väčšie zabezpečenie vášho vozidla.

Ak vo vašom aute často prepravujete batožinu alebo drahé osobné veci, môžete si vybrať balík s poistením pre prípad straty alebo poškodenia batožiny.

Ak vlastníte luxusné auto, pri ktorom je každá oprava či výmena dielov veľmi drahá, zvoliť si môžete aj pripoistenie čelného skla. Ak vlastným autom často cestujete do zahraničia, ideálnym rozšírením havarijného poistenia pre vás bude pripoistenie rozšírenej asistencie.

Havarijné poistenie získate rýchlejšie než si myslíte

Ak ste sa rozhodli uzatvoriť havarijné poistenie, nemusíte chodiť ďaleko. Všetko zvládnete priamo z gauča alebo kancelárie, vďaka online porovnávacej kalkulačke havarijného poistenia. Ako si však vybrať? Je to jednoduchšie, než sa zdá.

Online kalkulačka pre porovnanie cien vám automaticky porovná všetky dostupné ponuky pre vaše vozidlo a vy si tak ľahko zvolíte tú najvýhodnejšiu ponuku. S porovnaním havarijného poistenia cez internet tak môžete veľmi ľahko a efektívne ušetriť. Ďalšou nespornou výhodou je, že uzatvoriť si havarijné poistenie online je veľmi rýchly a jednoduchý proces.  Celý postup hravo zvládne každý, nepotrebujete na to žiadne špeciálne znalosti.

O tom, že havarijné poistenie sa oplatí, netreba pochybovať. Na cestách sa vám môže prihodiť čokoľvek, a ak nešťastná náhoda ukáže prstom práve na vás, budete pripravený.

Zdroj obrázka: pixabay.com

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button