Domácnosť

Nechajte si vyrobiť dom z dreva a v hale. Je to skvelá voľba

Spôsoby stavby domu, či materiály, z ktorých máte na výber, sú v súčasnosti naozaj rôznorodé. To je na jednej strane skvelé, keďže každý si môže postaviť dom podľa svojich predstáv (alebo podľa svojich finančných možností).

Pekná moderná drevostavba
Zdroj obrázka: Autor: vipman / Shutterstock.com

Dom ako veľká stavebnica

Druhá vec je, že niekedy sa človek nevie rozhodnúť, ktorou cestou sa vydať pri stavbe toho svojho domu snov. A čo takto si zvoliť stavebný materiál, ktorý ľudstvo pozná už skutočne dlho a stále má čo ponúknuť? A rozhodne bude mať čo ponúknuť aj v budúcnosti.

A keď vám ešte povieme, že môžete mať dom, ktorý vznikne vo výrobnej hale? Alebo teda presnejšie, v hale vzniknú panely, ktoré sa následne dovezú na stavbu a tam sa zmontujú a vznikne hrubá stavba.

Podobne ako keď si dáte vyrobiť kuchynskú linku na mieru a potom vám ju poskladajú na mieste vrátane všetkých závesov a pántov. Len to pochopiteľne trvá trochu dlhšie, ale nie o moc. Takéto zmontovanie hrubej stavby trvá len 2 dni!

Domy s množstvom výhod

Vďaka tomu, že moderné drevostavby alebo ak chcete, prefarbrikované montované stavby na báze dreva, vznikajú v halách, je garantovaná maximálna presnosť, ktorú je „v teréne“ oveľa ťažšie dodržať. Jednotlivé panely sú naviac dôkladne kontrolované ešte predtým, než sú dovezené na stavbu. A celý tento proces, od začatia výroby až po „výstupnú“ kontrolu, sa deje bez vonkajších vplyvov počasia.

A nebojte sa, s takýmto domom nemusíte robiť žiadne kompromisy. Vďaka unikátnemu stropnému systému Posijoist majú takéto domy plne pochôdzne podkrovia a môžete si nechať postaviť dom až s 3 nadzemnými podlažiami.

Jedno z najväčších výhod drevodomov je, že sú ultranízko-energetické. Patria do energetickej triedy A0 – A1. A spolu s kvalitnou rekuperačnou jednotkou budete mať zabezpečenú najvyššiu možnú kvalitu vnútorného prostredia.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button