Nezaradené

Ako si nájsť dobrú prácu?

návod ako si nájsť dobrú prácuNapriek tomu, že nezamestnanosť klesá, stále je dosť nezamestnaných, najmä tých dlhodobo nezamestnaných, ktorí aj napriek tomu, že by chceli pracovať, si prácu jednoducho nevedia nájsť. Skúsime vám poradiť, ako si nájsť dobrú prácu.

Nebojte sa skúšať a nemajte prehnané očakávania

Každý zamestnanec, ktorý o sebe tvrdí, že je spokojným zamestnancom a nechystá sa opustiť aktuálne zamestnanie, si vyskúšal rôzne pracovné pozície. Postupne sa však vypracoval na danú pozíciu. Nebojte sa preto skúšať.

Ak máte za sebou vysokoškolské štúdium a ešte nedávno ste sa zaoberali písaním diplomovej práce, nesnívajte o tom, že sa hneď stanete manažérom firmy. Zamestnávatelia uprednostňujú zamestnancov so skúsenosťami, preto to budete mať niekedy možno ťažké.

Netreba sa však vzdávať. S každým pohovorom a pracovnými pozíciami získavate potrebné skúsenosti. Aj keď sa vám možno nepodarilo nájsť si dobrú prácu na prvýkrát, neznamená to, že na vás ešte niekde nečaká pracovná príležitosť. Vytrvalosť sa v tomto prípade vypláca.

Aktívne sledujte pracovné portály

Práca za vami sama nepríde a práve preto neustále sledujte pracovné portály, na ktorých nájdete množstvo rôznych zaujímavých pracovných pozícii, z ktorých vás môžu nejaké zaujať.

Ak vás nejaká spoločnosť zaujala nezávisle od toho, či má niekde inzerát, alebo nie, pokojne jej napíšte a prejavte záujem o prácu. Môže sa stať, že aj takýmto spôsobom získate prácu. Netreba si však robiť veľké nádeje.

Napíšte kvalitný životopis a motivačný list

Práve životopis je vašou vizitkou – tým, s čím sa personalista dostane do kontaktu. Napíšte kvalitný životopis a motivačný list. Nezabúdajte, že životopis by nemal byť dlhší ako dve strany, ale zároveň nemal by byť nudný a strohý.

Pokojne do neho napíšte, čomu sa venujete, čo vás baví a nezabúdajte napísať aj to, že ste navštevovali kurzy nemčiny alebo kurz iného cudzieho jazyka. Cudzie jazyky sú v dnešnej dobe veľmi dôležité pre získanie dobrej pracovnej pozície. Pomôžu vám nájsť si lepšie platenú pracovnú pozíciu a otvoria vám brány do firiem aj za hranicami Slovenska.

Ako si nájsť dobrú prácu? Držte sa vyššie spomínaných rád a uvidíte, že si nájdete naozaj dobrú prácu, na ktorú budete právom hrdí. Možno budete musieť absolvovať jazykové kurzy, ale určite to bude stáť za to, ak získate dobré pracovné miesto.

Podobné články

1 komentár

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button