Nezaradené

Ako si zariadiť kúpeľňu, ktorá by vám mala vydržať niekoľko desaťročí?

zariadenie kúpeľne na niekoľko desaťročíMiestnosť s najvyššou vlhkosťou a často aj bez možnosti vetrania si vyžaduje už pri navrhovaní viac pozornosti. Každý z nás túži po modernej kúpeľni, no častokrát si zlým výberom obkladov, dlažby, škárovacích hmôt, ale aj kúpeľňového vybavenia skrátime životnosť našej kúpeľne.

Dobré rozmiestnenie kúpeľňového zariadenia

Skôr, ako začnete s výberom obkladov a dlažby, si dôkladne premyslite, kam čo chcete umiestniť. Nezabúdajte na to, že potrebujete umiestniť práčku, umývadlo s kvalitnou vodovodnou batériou, kôš na špinavé prádlo, ale aj skrinky na drogériu.

Do tak malej miestnosti, akou je kúpeľňa, sme nútení natlačiť veľké množstvo zariadenia, čo je ťažký oriešok aj pre skúsených interiérových dizajnérov.

Dôkladne zvážte rozmiestenie nábytku. Aby ste ušetrili priestor, odporúčame vám kúpu závesných skriniek pod umývadlo. Vytvoria vám priestor na odkladanie drogérie a zároveň vám miestnosť opticky nezmenšia ako nábytok „až po zem“.

Čo sa týka toalety, vyberajte moderné závesné WC, ktoré si zákazníci v posledných rokoch veľmi obľúbili. Pocit vzdušnosti a voľnosti dosiahnete aj umiestnených otvorených políc.

Priestor na práčku

Do malých bytových kúpeľní vám odporúčame práčku umiestňovať do tesnej blízkosti umývadla. V malých bytových kúpeľniach potrebujete práčky plnené zhora. Sú užšie a vhodné do menších kúpeľní s obmedzeným množstvom priestoru. Kúsok od práčky by mal byť aj kôš na špinavé prádlo.

Dajte si záležať pri výbere novej práčky. Môže sa stať, že vám časom odíde ohrievacie teleso a budete potrebovať nové ohrievacie teleso do práčky, ktoré práčku opäť sfunkční. Vyberajte si značku práčky, s ktorou ste boli doteraz spokojní, poprípade takú, ktorú vám poradili vaši známi.

Sprchový kút alebo vaňu?

Aj toto musíte zvážiť skôr, ako začnete rekonštruovať. Sprchové kúty sú však vyhľadávanejšie. Predstavujú úsporu a sú vhodné aj do menších kúpeľní, kde by sa vane jednoducho k ostatnému zariadeniu kúpeľne nezmestili.

Vane sú však tiež veľmi praktické. Oceníte ich, ak máte malé deti, poprípade si radi doprajete relaxačný kúpeľ. Kúpou vaňovej zásteny si dokonca môžete vytvoriť sprchový kút. Na walk-in sprchy to ale nemá. Tie sú moderné, nadčasové, trendy, luxusné. Ak sa rozhodnete pre walk-in sprchy, pozrite si ponuku kvalitných produktov Geberit, v ktorej nájdete aj kvalitné sprchové žľaby. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť vaňu.

Ak chcete, aby vám kúpeľňa vydržala niekoľko desaťročí, investujte do kvalitného kúpeľňového nábytku, zvoľte nadčasový obklad, nadčasovú dlažbu a vyberajte vodeodolnú škárovaciu hmotu, ktorá nedovolí, aby sa v škárach premnožili plesne.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button