Cestovanie

Možnosti dopravy na letisko Schwechat

Dovolenková sezóna sa blíži a s ňou aj cesty do zahraničia. Pre veľa Slovákov je vstupnou bránou letisko Schwechat pri Viedni. Dôvody sú na to viaceré, ale tým hlavným je výrazne vyššia ponuka destinácií ako aj počet letov v porovnaní so slovenskými letiskami v Bratislave a Košiciach.

Ako sa dostať na Swechat

Ak teda máme vybratý svoj let stačí sa už len dopraviť na letisko. Možnosti sú samozrejme viaceré a každá ponúka svoje výhody aj nevýhody.

Môžete ísť hromadnou dopravou ktorá je najlacnejšia ale zároveň aj najpomalšia a najmenej flexibilná. Tiež môžete použiť vlastnú dopravu. Tá síce na prvý pohľad nie je drahá ale v prípade že parkujete na letisku tak sa môže výrazne predražiť. Toto platí hlavne pri dlhších zahraničných cestách a dovolenkách.

Ak cestujete niekde napríklad na dva týždne, ľahko sa Vám môže pri dnešných cenách leteniek stať že parkovné bude drahšie ako samotná letenka. Tiež musíte šoférovať v čase keď idete na letisko teda napríklad v nočných hodinách čo nie každému vyhovuje.

Alternatívou k týmto možnostiam je služba taxi na Schwechat. Ako už názov napovedá jedná sa o taxi službu ktorá je primárne určená na cesty na letisko Schwechat. Najčastejšie sa samozrejme jazdí z Bratislavy ale nástup je možné prakticky kdekoľvek na Slovensku.

Okrem Schwechatu sa tiež často využíva ako taxi z Bratislavy do Viedne. Výhody sú jasné. Najrýchlejšia osobná doprava na letisko Schwechat. Zároveň maximálne flexibilná kde si čas odjazdu môžete zvoliť 24 hodín denne a sedem dní v týždni. Šoféri sú skúsení a autá bezpečné.

Ako je to z cenou? Taxi na Schwechat je možné pri objednaní vopred zohnať už od 39 Euro za jednu cestu. Toto platí pre klasické auto pre šoféra a štyroch pasažierov.

K dispozícii je tiež osem miestne vozidlo. Ak cestujete viacerí, cena za osobu je veľmi výhodná. V takomto prípade sa už ani neoplatí uvažovať nad inou formou dopravy.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button