Vzťahy

Dokonalá rozlúčka so slobodu si vyžaduje dokonalý plán

Rozlúčku so slobodou niektorí ľudia zaraďujú do kategórie moderných osláv spolu s Halloweenom alebo sviatkom zamilovaných, Valentínom. Pritom táto tradícia v skutočnosti pochádza z dávnej minulosti. Už aj Sparťania v 5. storočí pred n. l. oslavovali poslednú „nezadanú“ noc ženícha so spoločnou večerou a prípitkom. Odkaz konca slobody je dnes už len symbolický, nevzťahuje sa na stratu nezávislosti, ale táto ilúzia je stále nejakým spôsobom tou hlavnou motiváciou zažiť niečo, čo už „nikdy nebude“. Stojíte pred organizáciou rozlúčky so slobodou pre blízku osobu? Pozbierali sme vám niekoľko dôležitých bodov, na ktoré by ste nemali zabudnúť, takisto aj nápadov, ktoré môžete modifikovať podľa vkusu a očakávaní budúcej nevesty alebo budúceho ženícha. Nakoniec bude dôležitý aj tak iba jediný faktor: aby bola táto party nezabudnuteľná.

Ako zorganizovať rozlúčku so slobodou

Hovorí sa, že spontánnosť je zárukou dobrej party. Je to tak, no nemýľte si tento pojem s nepripravenosťou.

Čím jasnejší bude váš plán, tým lepšie vás to pripraví na nečakané situácie, tým pádom atmosféra bude uvoľnená, bez napätia a zbytočných stresov. Pripravte si plán, z ktorého by nemali chýbať nasledovné časti:

1. Presný dátum a čas trvania rozlúčky so slobodou

Hneď, ako sa stanete organizátorom rozlúčky so slobodou, určte dátum a čas stretnutia. Rozhodnite sa aj o tom, či to bude iba jednodňová/-nočná  záležitosť alebo dlhší výlet.

Odpoveď na túto  otázku ovplyvňuje najmä to, kedy sa bude konať svadba. Nezabudnite na to, že oslávenci sa pravdepodobne budú potrebovať regenerovať po rozlúčke so slobodou, ktorá – aj keď ide o pozitívnu udalosť – je veľmi náročná pre telo aj dušu. Mala by byť teda niekoľko týždňov pred svadbou.

Rozlučka so slobodou pre nevestu

Stále zaužívanejším riešením je to, že rozlúčky so slobodou oboch partnerov sú naraz. Dokonca ani to nie je zriedkavé, že sa to všetko začne ako veľká spoločná oslava s kamarátmi, a partneri a ich „tímy“ sa rozdelia až večer.

2. Zoznam pozvaných na rozlúčku so slobodou

Áno, tento bod by ste mali vyriešiť ešte pred tým, ako sa rozhodnete o mieste činu. V našich končinách zoznam hostí určuje zvyčajne nevesta/ženích, a ak je to aj váš prípad, bude to pre vás obrovská pomoc.

Pokiaľ však pozvaní majú byť tiež súčasťou prekvapenia, nesnažte sa o organizáciu obrovského „festivalu“. Ide skôr o to, aby zúčastnení mali rovnaké preferencie a boli to ľudia, pred ktorými sa nevesta/ženích dokáže naozaj uvoľniť.

Zoznam pozvaných a cena rozlučky so slobodou

3. Financie

Opýtajte sa zúčastnených, koľko môžu do oslavy investovať. Nerobte to v spoločnej konverzácii, pretože pre niekoho môže byť nepríjemné diskutovať o tejto záležitosti pred inými.

4. Miesto rozlúčky so slobodou

Pre zábavu si môžete prenajať samostatnú izbu alebo bar, resp. „utiecť“ aj na chatu alebo k moru – v závislosti od toho samozrejme, čo by sa páčilo oslávencovi. K tomu je ale potrebné vopred zorganizovať i cestu na miesto konania párty, a tá môže byť plnohodnotnou súčasťou zábavy.

Môžete si požičať mikrobus, dodávku, športové auto, SUV alebo dokonca aj traktor. Pokiaľ cestujete do zahraničia, rozhodnite sa, či preferujete leteckú dopravu alebo autobus, respektíve vlak.

Ako pripraviť rozlúčku so slobodou

5. Program

Rozhodnite sa, či necháte dianiu voľný priebeh alebo súčasťou rozlúčky budú aj vtipné aktivity a úlohy. Pokiaľ sa rozhodnete pre tú druhú možnosť, nech je program poriadne naplánovaný. Nie je nič horšie, ako hodinu pred začatím „si pozrieť nejaké aktivity na internete“ a prezentovať danú úlohu neisto, bez potrebných pomôcok a bez jasného cieľa.

Napíšte si, čo všetko k jednotlivým aktivitám budete potrebovať, a pokiaľ ich doma nemáte alebo si ich neviete od nikoho požičať, nakúpte ich čo najskôr.

Najľahšie bude, ak všetko nájdete na jednom mieste, preto navštívte stránku heliumking.sk, kde môžete naraziť na také bežne nedostupné poklady, ako hélium do balónov alebo rôzne masky a kostýmy.

Posledná párty pred svadbou

6. Pozvánka pre nevestu/ženícha

Oficiálna pozvánka pre nevestu/ženícha bude mimoriadne milým gestom, zároveň ním vyjadrite aj úctu. Štýl prevedenia by mal byť v súlade s témou alebo typom párty.

Pokiaľ pôjdete k moru, pozvánka môže byť „odkaz vo fľaši“ alebo „leták s reklamou na opaľovací krém“.

Ak to bude luxusná rozlúčka so slobodou s limuzínou, nezabudnite poskytnúť informácie o dresscode-e. Budúcu nevestu ale úplne očaríte, ak pozvánku pošlete spolu s darčekom. Elegantné šaty v krásnej krabici nielen potešia, ale aj uľahčia rozhodovanie oslávenkyne, čo si má na svoju rozlúčku so slobodou obliecť.

Elegántne šaty na párty

Vyberte niečo luxusné, nadčasové, no zároveň aj trendy na erikafahion.sk. V prípade pánov to môže byť kravata alebo manžetové gombíky s vtipným nápisom.

Zdroj fotiek: freepik.com

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button