Nezaradené

Dioptrické okuliare a šport – žiaden problém

športové okuliareŠport je pre ľudský organizmus zdravý. Rozprúdi krv, zlepší nám náladu, zníži našu hmotnosť, zvýši metabolizmus, tukové zásoby nahradí svalová hmota, urobíme niečo pre svoj tlak krvi, hladinu cholesterolu,… Šport má nepochybne pre nás veľa kladov. Ak patríte ale k ľuďom, ktorí nosia dioptrické okuliare viete aké je niekedy náročné skombinovať túto zdravotnú pomôcku napr. s bicyklovaním, behom alebo lyžovaním.

Dioptrické okuliare verzus šošovky

Pri športe okuliare väčšinou zavadzajú. Ak ste siahli práve z tohto dôvodu po kontaktných šošovkách a nevadia vám urobili ste dobre. Veľa ľudí ale kontaktné šošovky neznesie. Nie každému je príjemné siahať si do očí pri nasadzovaní alebo vyberaní šošoviek.

Ak sa venujete behu alebo inému športu kde sa práši (beh, futbal, tenis,…) môže sa prah dostať do šošoviek, oči vás začnú rezať alebo páliť a už sa o športe nedá ani hovoriť.

Okuliare tiež nie sú žiadna výhra. Behať po basketbalovom ihrisku v klasických okuliaroch sa jednoducho nedá. A netýka sa to len basketbalu. Klasické okuliare sú problémom pri každom športe.

Dioptrické okuliare a šport

Riešenie existuje. Kombináciou športových a dioptrických okuliarov vznikli športové dioptrické okuliare. Vybrať si môžete z dvoch typov.

Športové okuliare s dioptrickým klipom

Športové okuliare sú opatrené dioptrickým klipom. Tento klip je zhotovený presne podľa parametrov očí pre každého osobne.

Tento klip sa najčastejšie upevňuje na zadnej strane športových okuliarov. Nie vždy je tomu tak. Niektorý výrobcovia tohto typu okuliarov riešia uchytenie po svojom. Takže vám nemusia dioptrické klipy sadnúť na každý typ športových okuliarov.

Športové okuliare s dioptrickými sklami

Tento typ sa vyrába presne podľa potrieb zákazníka. Jediným obmedzením je , že nie všetky športové okuliare sa dajú vyhotoviť aj v dioptrickom prevedení. Vybrať si tak môžete len z obmedzeného počtu okuliarov určených na šport. Prečítajte si aj ako vyčistiť okuliare.

Deti a šport

Je dôležité viesť deti k športu už od malička. Ak ale vaše deti nosia okuliare, vybrať im vhodné športové detské okuliare môže byť ťažšie. S detskými športovými okuliarmi sa ale vy, a ani vaše dieťa nemusíte v ničom obmedzovať. Stačí len vybrať správny typ, zvoliť správny rozmer a hlavne mať správne nameraný zrak. Či už pre dieťa vyberiete športové okuliare s dioptrickým klipom alebo športové dioptrické okuliare je len na vás.

Pokiaľ nemáte problém s kontaktnými šošovkami môžete ich skombinovať s akýmikoľvek športovými okuliarmi. V tomto prípade vás nebude pri ich výbere nič obmedzovať.

Nemusíte odkladať športové aktivity z dôvodu nosenia okuliarov. Športových dioptrických okuliarov je veľké množstvo. Stačí sa len poobzerať a vybrať si tie, ktoré sa vám najviac zapáčia.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button