Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
NávodyNezaradené

Ako prežiť Vianoce?

prežiť Vianoce v pokojiVianoce sú na ľudskú psychiku snáď najnáročnejším obdobím roka. Vianočný tovar je v obchodoch už od októbra, zo všetkých strán sa na nás valia rôzne reklamy, pociťujeme stres pri zháňaní darčekov a strach, či všetko stihneme napiecť, upratať atď. K tomu sa pridajú ešte starosti v zamestnaní a nie je divu, že sa slabšie povahy rúcajú. Zvoľnite, netrápte sa tým, čo si myslí okolie a skúste prežiť Vianoce v pokoji a v pohode. Vianoce sú časom rodinnej pohody a súdržnosti. Nie sú o vyblýskanej domácnosti, stoloch prehýbajúcich sa jedlom a mamičke, ktorá pri večeri zaspáva vyčerpaním.

Ako prežiť Vianoce, keď to všetko začína upratovaním?

ako prežiť Vianoce domaUpratujete priebežne po celý rok. Prečo by ste sa mali práve z vianočného upratovania zrútiť? Rovnako bude po Vianociach všade opadané ihličie zo stromčeka, omrvinky od sladkostí a väčší neporiadok ako inokedy, pretože deti majú prázdniny.

Predsa im nebudete kaziť voľné dni tým, že budú sedieť na mieste a báť sa pohnúť, aby náhodou niekde nenechali smietku na koberci alebo odtlačok prsta na vyleštenom nábytku.

Jarné mesiace sú na veľké upratovanie oveľa vhodnejšie. A že vás niekto ohovorí kvôli neumytým oknám? Tak nech, na to, aby ste mohli prežiť Vianoce je najdôležitejšia pohoda v rodine. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť koberec.

Pečenie vianočných sladkostí

Nepredháňajte sa s kolegyňami v zamestnaní alebo kamarátkami, ktorá z vás má napečené viac druhov vianočného pečiva. Rovnako sa zjedia len najobľúbenejšie kúsky a ostatné zostáva ležať bez povšimnutia.

Do kŕmidiel a pre domácich miláčikov je to nevhodné (a drahé), tak čo s tým? Preto upečte len najobľúbenejšie druhy a ak nerada pečiete, nehanbite sa požiadať kamarátku alebo niekoho z rodiny. Niekto to má ako koníček.

Ak nikoho takého nepoznáte, využite služby profesionálov. Najmä menšie cukrárne si dávajú na vianočných sladkostiach veľmi záležať a nespoznáte ich od domácich. Hľadajte na internete a čítajte recenzie.

Prežiť Vianoce v pokoji nám kazí aj nákup darčekov

Tie už máte možno nakúpené, ale ak nemáte alebo ešte ani neviete, aký vianočný darček vybrať, skúste nakupovať na internete. Vyhnete sa tlačeniciam v obchode a mnohokrát nakúpite lacnejšie. Do Vianoc sa ešte stihnú darčeky doručiť až domov. Napíšte si nákupný zoznam a trvanlivé potraviny nakúpte už teraz. Do obchodu s potravinami pred Vianocami choďte len pre čerstvé pečivo, údeniny a ovocie. Ráno alebo pred zatvorením býva v obchodoch voľnejšie.

Nezabudnite doplniť lekárničku voľno-predajnými liekmi na bolesť, teplotu a trávenie

prežitie Vianoc s rodinouVianoce predstavujú veľký stres a záťaž na organizmus, ktorý takisto musí prežiť Vianoce.

Doprajeme si jedlá, ktoré nie sú tak úplne bežné a tak nie je výnimkou bolesť žalúdka alebo žlčníka. Ak je to len obyčajné prejedenie, pomôže mätový čaj, čaj na žalúdok a črevá alebo zažívacia sóda (predáva sa aj v tabletkách).

Na podráždený žlčník pomáhajú niektoré voľne predajné lieky. A keď bolesť neprestáva, budete sa musieť vypraviť na pohotovosť. Nie je teda od veci si zistiť dopredu telefónne číslo a adresu, kde lekárska pohotovosť slúži.

A najdôležitejšia rada, ako prežiť Vianoce v pokoji a bez stresu

Berte ich ako ktorýkoľvek iný sviatok. Nenechajte sa tlačiť do vecí, ktoré sami nechcete, napríklad povinné návštevy príbuzných.

Užívajte si ich ako deti, keď ste boli malí, tiež vás nezaujímali umyté okná, dvere a nábytok. Mali ste radosť, že rodičia mali viac času na hranie hier, sledovali s vami rozprávky v televízii … Doprajte to svojim deťom tiež.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button